Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Zobrazenie polohy zaznamenanej Androidom

location cache mapa android

Pred pár mesiacmi sme mali možnosť sledovať kauzu ohľadom iPhonov ktoré zaznamenávajú Váš pohyb. No nielen iPhony ale aj android smartfóny si ukladajú do cache pamäte informácie o pripojení k mobilným sieťam a wifi prístupovým bodom s možnosťou zobrazenia na mape.

Keď ste si prvý krát spustili OS android na vašom smartphone tak ste si mohli vybrať či súhlasíte s anonymným  zdieľaním vašej polohy s Googlom za účelom zlepšenia mobilných služieb.

Ale ako si pozrieť všetky zaznamenané údaje? Na to nám poslúži aplikácia Location Cache map ktorá je dostupná na markete. Použitie aplikácie vyžaduje root.

Pri spustení aplikácie sa nám zobrazí menu kde máme na výber zobrazenie zoznamu pripojených bodov (view list), zobrazenie bodov na mape (view map) exportovanie údajov na sd kartu. Pre tých ktorí sa obávajú o svoje dáta sa v menu ešte nachádzajú položky vyprázdnenie pamäte (empty cache) a vyprázdnenie a zablokovanie  zaznamanávania údajov (empty & block cache).

location cache map android

location cache map android

V položke view list nájdeme kompletný zoznam pripojených bodov, či už sú to mobilné siete wifi siete alebo gps siete. Pri každom bode je zaznamenaná zemepisná dĺžka a širka, dátum a čas pripojenia, dôveryhodnosť údajov, presnosť (v akom okruhu sa môžete nachádzať od vysielača – pri mobilných sieťach sa čísla pohybujú v tisíckach metrov, pri wifi sú to už len stovky metrov). Pri wifi sieťach sa ešte zobrazuje mac adresa routru ku ktorému ste boli pripojený.

location cache map android

instalacia location cache map

location cache map android aplikacia

android-sk [Lukas Budisky]

Prečítajte si viac!

Flash radia na HTC
Ako zmeniť desktopový Gmail na štýl Honeycomb [NÁVOD]
Tipy: Ako zvýšiť výdrž baterky v telefóne s Androidom
iPhonový hit Doodle Grub prichádza na Android!
Nájdite skryté objekty v hre Paranormal Agency [VIDEO]

 

androidbazar android mobily telefony tablety prislusenstvo

androbam android tricka

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *