Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Začne Nokia do svojich smartfónov inštalovať Android?

nokia logo android

Na poslednej tlačovej konferencii o výsledkoch za štvrtý kvartál 2010, CEO spoločnosti Nokia Stephen Elop povedal, že "existuje viacero ekosystémov, ktoré je potrebné brať do úvahy" ohľadom budúcnosti Nokie. Viacero analytikov to interpretuje ako signál, že Nokia sa môže vzdať Symbianu a doteraz nevydaného MeeGo a začne produkovať smartfóny s Androidom.

Napriek tomu, že Nokia je so Symbianom ešte stále silným hráčom na trhu, podiel predaja smartfónov postavených na platforme Android celosvetovo už preskočil podiel predaja Nokií so Symbianom.

podiel predaja smartfonov celosvetovo android

Android telefónov sa predalo až 32,9%, čo je oproti minulému roku nárast o 24%, zatiaľ čo telefónov so Symbianom sa predalo 30,6% – pokles o 14%. Keďže trh so smartfónmi rastie, absolútne zaznamenala Nokia nárast predaja – predala o 30% viac smartfónov ako pred rokom. Android telefónov sa však v absolútnych číslach predalo až o 615,1% viac ako v poslednom kvartáli minulého roka.

Samozrejme, Nokia môže siahnuť aj po inom operačnom systéme – Windows Phone 7. Nový CEO Nokie dokonca v minulosti pre Microsoft pracoval. Podľa mňa by však Nokia mohla začať predávať smartfóny s Windows Phone 7 aj s Androidom, a rozhodli by zákazníci, ktorý systém by si nakoniec vybrali. V každom prípade bude musieť Nokia niečo urobiť – prepad podielu predaja aktuálne v jednom z najatraktívnejších segmentov na trhu v súčasnosti je alarmujúci.

via androidguys

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *