Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Za niektoré informácie v aplikácii Layar si budeme musieť priplatiť

logo layarNa Slovensku zatiaľ rozšírená realita (augmented reality) nie je velmi rozšírená, preto by asi bolo dobré najskôr vysvetliť, čo to vlastne je. Ak je vaše okolie  snímané kamerou vášho telefónu a takto prenášané na obrazovku, môžete k objektom na obrazovke pripojiť popis – napríklad, že budova, pred ktorou stojíte, je múzeum.

Tým sa bežná informácia, ktorú získate z reality rozšíri o informáciu, že budova je múzeum, prípadne o ďlašie informácie – otváracie hodiny, vstupné, kedy bola budova postavená, v akom architektonickom štýle, atď. Aplikácia Layar Reality Browser práve takúto možnosť rozšírenej reality ponúka.

Najnovšie bude Layar Reality Browser ponúkať platený obsah v svojom obchode. Používatelia si budú môcť za svoje peniaze odomknúť určitý druh obsahu a zaplatiť si za neho zatiaľ prostredníctvom služby PayPal v USA, Veľkej Británii, Kanade a Austrálii.

screenshot aplikácie Layar Reality rowser

Obsah, ktorý je možné si zakúpiť, zatiaľ pozostáva prevažne z virtuálnych turistických sprievodcov vo vybraných oblastiach. Tu je príklad spoločností, ktoré sa aktuálne nachádzajú v platenom obsahu:

  • Turistický sprievodca Berlitz – zameriava sa najmä na mestské atrakcie, reštaurácie, hotely
  • Mouse Reality pre Disney World a Disneyland – nájdenie a navigácia k atrakciám, akciám, obchodom, reštauráciám, doprave v Disneylande a Disney Worlde
  • Eye Tour – prehliadka mesta Puerto Rico s videoukážkami
  • UK sold prices – informácie o predajných cenách realít

V budúcnosti má pribudnúť ďalší obsah, viac možností platenia a ďalšie krajiny. Zisk sa delí 60/40 v prospech vývojára. Služby rozšírenej reality v aplikácii Layar ponúka na Slovensku spoločnosť Mediatel, ktorá sa zaoberá vydávaním Zlatých stránok.

 

 

zdroj: phandroid

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.