Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Vývojári budú môcť v Android Market určiť aplikáciu pre konkrétneho operátora

logo android developersV Android Market bolo pridaných zopár nových funkcií. Jednou je možnosť zamerania aplikácie na konkrétneho operátora. Druhou funkciou je možnosť zverejnenia aplikácie pre rôzne veľkosti obrazovky.

Najprv sa pristavme pri prvej funkcii – ak je vaša aplikácia vyvíjaná pre konkrétneho operátora, môžete si na stránke http://market.android.com/publish (v sekcii Publishing Options pod Location) zvoliť operátora, pre ktorého má byť určená. Čo to môže v budúcnosti znamenať? Operátori budú môcť lákať zákazníkov nielen na typ telefónu, nízke poplatky za internet a telefonovanie ale aj na aplikácie, ktoré ponúknu v Android Market výhradne pre svojich zákazníkov.

Zastavme sa ešte pri druhej funkcii. Doteraz mali zariadenia s Androidom obrazovku vo veľkosti "normal", HVGA (320×480). Android 1.6 rozširuje podporu pre zariadenia s rozdielnymi veľkosťami obrazoviek: small, normal a large. Ak chcete mať svoju aplikáciu pre tri rôzne veľkosti, je potrebné vyvíjať aplikáciu v Android 1.6 SDK.

android-sk

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *