Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

VINCI Tab – prvý Android tablet pre batoľatá [VIDEO]

vinci tab android tablet pre deti

Neviem ako Vás, ale mňa by nikdy nenapadlo vytvoriť tablet pre batoľatá, tak ako to napadlo inžinierov vo firme VINCI. Tí sa rozhodli na trh priniesť produkt, ktorý bude určený pre batoľatá a vyzerá ako kombinácia iPadu 2 a Samsungu Galaxy Tab.

Zaujímavosťou je aj špeciálna konštrukcia z tvrdeného skla a akejsi ochrannej klietky okolo tabletu. Rodičia malých „geekov“ sa nemusia obávať o to, že by sa dieťa nejakým spôsobom pripojilo na internet. Tablet totiž žiadnou takouto funkciou nedisponuje.

vinci tab android tablet pre deti

Okrem slotu na pamäťové karty (micro SD, ako inak) sa v tablete nachádza procesor Cortex A8 s taktom 1GHz, 512 MB RAM a pozor, Android 2.3 Gingerbread. Základným prvkom je 7 palcový displej s rozlíšením 800×480 pixelov a 3 ovládacie tlačidlá pod ním (menu, domov a návrat späť).

vinci tab android tablet pre deti

Hlavným úsilím bolo podľa vývojarov priniesť na trh produkt, ktorý by „nakopol“  vývojárov k vývojú aplikácií a hier aj pre najmenších. Cena pre verziu s 8GB pamäťou bude 480 dolárov, za 4 GB verziu zaplatia rodičia 389 dolárov. Či má tablet odomknutý bootloader sa zistiť nepodarilo :).

zdroj: phandroid

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.