Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Vedecká kalkulačka Calc&Graph

calc and graph vedecka kalkulacka android aplikacia

Chcel by som Vám predstaviť aplikáciu vlastnej tvorby Calc&Graph ktorá je zadarmo pre všetkých.

Jedná sa o vedeckú kalkulačku s možnosťou zobrazovania 2D grafov, ktoré je možné aj ukladať a to v ľubovoľnej veľkosti (do maximálnej veľkosti obrázka v pamäti 8MB). Kalkulačku spustíte na všetkých zariadeniach s androidom 1.5+ (problém robia len veľmi malé obrazovky). Samozrejmosťou je možnosť navigácie vo výraze pomocou dotykov – zmena polohy kurzora a posúvanie zapísaného výrazu čo oceníte pri dlhších výrazoch.

Kalkulačka obsahuje dva základné módy medzi ktorými sa dá prepínať pomocou menu a to:

* Klasická kalkulačka (Kalkulačka) – zobrazuje sa pri spustení, okrem základných operácií obsahuje trigonometrické funkcie (RAD, GRAD, DEG), mocniny, odmocniny, logaritmy, kombinačné čísla, faktoriál, percentá, celočíselné delenie, modulo a zaokrúhľovanie (floor, round, ceil). Zapísané výrazy je možné ukladať do pamäte pomocou tlačidla M+. Samozrejmosťou je tlačidlo Ans, ktoré vloží posledný výsledok. Dlhým podržaním tohto tlačidla zobrazíte 10 posledných výsledkov (tak isto dlhým podržaním tlačidla M+ zobrazíte 10 posledných uložených výrazov).

calc and graph android aplikacia vedecka kalkulacka

* Grafická kalkulačka (Grafy) – vyzerá takmer identicky ako klasická, s tým rozdielom že obsahuje naviac tlačidlo pre vloženie premennej X, ďalej tlačidlo ROZSAH pre zadanie rozsahu v ktorom sa vykreslí graf a tlačidlo MIERKA pomocou ktorého je možné vybrať dekadickú alebo logaritmickú mierku. Zadaný výraz je možné vykresliť stlačením tlačidla DRAW.

calc and graph android aplikacia vedecka kalkulacka

Vykreslený graf je možné pomocou dotykov posúvať, pre zoomovanie sú určené 2 tlačidlá vpravo hore. Stlačením tlačidla menu sa zobrazia možnosti pre uloženie grafu do súboru na SD karte, ďalej je možné nastaviť veľkosť výsledného obrázku, prípadne použiť rozlíšenie vášho zariadenia. V nastaveniach je možné povoliť zobrazovanie hodnôt lokálnych extrémov, hodnoty priesečníkov z osou X a taktiež je možné nastaviť na koľko desatinných miest sa bude zobrazovať hodnota pri hodnotách extrémov a priesečníkov.

calc and graph android aplikacia vedecka kalkulacka grafy

Na aplikácii sa stále aktívne pracuje, každou aktualizáciou pribúdajú nové funkcie (chystá sa možnosť zobrazovania aj 3D grafov).

Autor: BurnLineSoft – článok bol prevzatý z androidforum.sk so súhlasom autora

Cena: zdarma

instaluj calc&graph vedecka kalkulacka

Prečítajte si viac!

Bezdrôtová inštalácia aplikácií použitím adbWireless
Zobrazenie polohy zaznamenanej Androidom
CG Transit – cestovné poriadky CZ a SK neustále so sebou (aj offline)
Hide it pro – ukryte obsah vášho telefónu [APLIKÁCIA]
Zvýšte si výkon vášho telefónu pomocou aplikácie Android Booster!

 

androidbazar android mobily telefony tablety prislusenstvo

androbam android tricka

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *