Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

TS: Real 3D SDK pre nové 3D smartfóny od LG

lg optimus 3d android

Tlačová správa: Spoločnosť LG Electronics CZ (LG), ktorá je svetovým lídrom a technologickým inovátorom v mobilných komunikáciách, prináša SDK (Software Development Kit) pre všetkých vývojárov, ktorí chcú pripravovať 3D aplikácie pre prvý smartfóne s 3D displejom – LG Optimus 3D.

LG Optimus 3D je vybavený unikátnou technológiou Real3D. Ide o stereoskopické zobrazenie, ktoré využíva fyziológiu ľudského tela. Oči sú od seba vzdialené približne 6,5 ​​cm a displej pre každé oko zobrazuje iný obraz. Tým vzniká 3D vnem. Pritom pre 3D videnie nie sú potrebné žiadne okuliare.

lg optimus 3d android

3D displej je obrovskou príležitosťou pre vývojárov softvéru i hier. Môžu svojim zákazníkom ponúknuť úplne nový zážitok. Nie všetci vývojári ale majú s programovaním obsahu „do 3D“ skúsenosti, preto im LG chce pomoct. Do Android SDK, ktorý používa každý vývojár aplikácií pre Android, si jednoducho stiahnu nový repozitár z adresy http://developer.lgmobile.com/sdk/android/repository.xml, v ktorom je k dispozícii Android Real3D API.

lg optimus 3d android

„Pre 3D vývojárov sme pripravili balík, ktorý im pomôže s programovaním. Z jednoduchých demo aplikácií rýchlo pochopia postup a systém zobrazenia na displeji. Emulátor im umožní ladiť hotové aplikácie na bežnom monitore, s pomocou červeno-azúrových okuliarov,“ uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

lg optimus 3d android

Real 3D SDK ponúka plný komfort pre všetkých vývojárov, ktorí nemajú s 3D aplikáciami vôbec žiadne skúsenosti. Z pripravených demo aplikácií je veľmi jednoduché pochopiť, ako programovanie pre 3D displej funguje. Ak vývojár narazí na problém, s ktorým si nebude vedieť rady, môže sa obrátiť na moderované fórum. Špecialisti zo spoločnosti LG pomôžu problém vyriešiť. Fórum sa nachádza v časti pre developerov na stránkach www.lgmobile.com a je samozrejme zadarmo. LG Optimus 3D je prvý telefón na svete, ktorý je vybavený 3D displejom s uhlopriečkou 4,3″. Smartfón je vybavený aj 3D fotoaparátom, ktorý nielenže fotí 3D fotografie, ale aj natáča 3D video. Priamo na telefóne môžete sledovať 3D videá zo špeciálnej sekcie YouTube (http://www.youtube.com/3D), všetko samozrejme s plným komfortom – bez okuliarov. 3D fotografie alebo 3D filmy, natočené týmto smartfónom, nemusíte sledovať len na displeji telefónu. Cez HDMI konektor telefón pripojíte k televízoru a môžete si užiť báječné 3D, napríklad na fantastických televízoroch s technológiou LG Cinema 3D.

zdroj: tlačová správa LG

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *