Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Tipy: Ako zvýšiť výdrž baterky v telefóne s Androidom

battery androidEšte včera bolo na android-sk.sk anketa, kde ste si mohli vybrať, čo by ste chceli na telefónoch s androidom vylepšiť najskôr. Na prvom mieste jednoznačne skončila položka výdrž batérie, skoro s 50% hlasov. Pokúsim sa vám v tomto článku dať zopár tipov, ktoré vám pomôžu predĺžiť jej výdrž. Ak by ste náhodou vedeli o nejakých ďalších tipoch, napíšte ich do sekcie na androidforum.sk.

Ak práve nepoužívate Wi-Fi, vypnite si ho

Wi-Fi si môžete vypnúť prostredníctvom tlačidla Menu -> Settings -> Wireless & network -> Wi-Fi (Turn off Wi-Fi). Ak sa nechcete stále predierať spleťou ponúk, bude najlepšie, ak si na jednu z plôch domovskej obrazovky pridáte niektorý z widgetov umožňujúcich prepínanie Wi-Fi. Osobne používam Power Control (ktorý umožňuje ovládať aj iné funkcie – napr. prepínanie bluetooth, GPS, synchronizácie a jasu displeja). Okrem množstva widgetov na prepínanie Wi-Fi pripojenia nájdete na Android Market napr. aplikáciu WiFi Status, ktorá vám zobrazí upozornenie, ak máte zapnuté Wi-Fi a nie ste v dosahu žiadnej Wi-Fi siete.

wifi screenshot

wifi screenashot

Mobilné pripojenie na internet

Ak práve nepoužívate mobilné pripojenie na internet, môžete si ho vypnúť tiež. Najznámejšou aplikáciou na vypínanie mobilného pripojenia je APNDroid. Môžete ju použiť aj ako widget na ploche. Keďže prostredníctvom klasickej ponuky sa mobilné pripojenie vypnúť nedá, APNDroid pridáva k názvu prístupového bodu (APN – Access Point Name) príponu apndroid a tým znemožní pripojenie na sieť.

mobilny internet android

mobilny internet android

 

Zapnite si len 2G pripojenie

Ak používate 3G sieť, ale práve máte nízky stav baterky a nebude vám vadiť spomalenie internetu, môžete si zapnúť používanie len 2G siete. K položke sa dostanete cez Menu -> Settings -> Wireless & Networks -> Mobile Networks -> Use only 2G networks. Podobne ako v prípade Wi-Fi nájdete na Android Market množstvo widgetov na prepínanie priamo na domovskej obrazovke.

mobilny internet 2G android

GPS

Rovnako – ak práve GPS nepoužívate, vypnite si ho, zbytočne vám vyšťavuje baterku. Widgety nájdete klasicky v Android Market.

Používanie bezdrôtových sietí na určovanie polohy

Výdrž baterky si môžete predĺžiť aj vypnutím používania bezdrôtových sietí na určovanie polohy. Na vypnutie stlačte tlačidlo Menu -> Settings -> Location & Security ->Use wireless networks.

location android

Live wallpapers

V systéme Android asi neexistuje zbytočnejšia vec, ktorá by toľko šťavila baterku. Áno, live wallpapers sú úžasné, ale musíte si vybrať – buď chcete mať krásnu zbytočnosť, alebo si užijete dlhšiu výdrž baterky.

live wallpapers

Pravidelne sa aktualizujúce widgety na domovskej obrazovke

Viem. Potrebujete neustále vedieť statusy svojich priateľov na Facebooku či na Twitteri, vidieť aké maily vám došli, čo sa deje vo svete a aké je počasie. A najlepšie, ak všetky informácie nájdete priamo na domovskej obrazovke. Ak vás však trápi viac dlhšia výdrž baterky, než že kamarátka má nový účes, zmeťte neustále sa aktualizujúce widgety do koša.

friendstream android

Nižší jas obrazovky

Obrazovka je jedným z najväčších žrútov baterkovej šťavy. Ak ste v interiéri, nastavte si nižší jas, baterka vám vydrží dlhšie.

jas obrazovky android

Skoršie vypínanie displeja

Cez tlačidlo Menu -> Settings -> Sound & Displey ->Screen timeout si môžete nastaviť skoršie vypínanie displeja – až na 15 sekúnd.

vypínanie obrazovky android

Vypínajte aplikácie bežiace na pozadí

Android je multitaskingový systém – naraz na ňom môže bežať viacero aplikácií. Určite však v danej chvíli nepoužívate všetky. Prostredníctvom zabija aplikácií môžete ukončiť tie, ktoré nepotrebujete. Z Android Market si na ukončovanie behu aplikácií môžete stiahnuť napr. TasKiller alebo Advanced Task Killer.

taskiller android

Používajte telefón až po vychladnutí baterky

Ak ste práve nabili baterku v telefóne, určite cítite, že je horúca. Nechajte ju najskôr vychladnúť (môžete na chvíľu vypnúť telefón) a až potom ho začať používať. Baterka vydrží dlhšie.

Vypínajte fotoaparát

Ak urobíte zopár záberov, spustite aplikáciu TaksKiller a ukončite aplikáciu Camera. Tá si tiež zvykne z baterky ukrojiť riadne veľké sústo.

fotak android vypinanie

Nastavenie manuláneho sťahovania emailov

V aplikácii Email si nastavte manuálne sťahovanie emailov (nie automatické). Emaily si stiahnete, akonáhla otvoríte aplikáciu Email.

email nastavenie automatického sťahovania android

Ak máte ďalšie nápady, podeľte sa s nimi na našom fóre – androidforum.sk – a pomôžete tak aj iným androiďákom. Samozrejme, nemusíte používať všetky tipy, najmä ak máte v svojom okolí zásuvku. Ak ste však v situácii, keď závisíte od každého percenta nabitej baterky, určite vám tieto nápady pomôžu.

 

android-sk

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *