Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Svet zaplavia telefóny s čipom NFC

nfc cipy android telefony

Ak ste sledovali prednášku „How to NFC“ počas konferencie Google I/O 2011, potom viete, ako veľmi je Google oddaný tejto technológii (nfc – wikipedia). Spoločnosť verí, že NFC má potenciál zmeniť zaužívané spôsoby výmeny peňazí, informácií a lokalít – troch oblastí, o ktoré má Google eminentný záujem.

Ako sme mohli pred pár dňami vidieť, Google prinesie s novým android systémom Ice Cream Sandwich pár nových funkcií, ktoré zatraktívnia používanie NFC čipu. Pokiaľ si však ľudia nebudú môcť kúpiť telefóny s NFC, tieto funkcie ostanú nepovšimnuté a len veľmi málo ľudí bude môcť využiť ich výhody.

Momentálne jediným Android telefónom, ktorý má zabudovaný NFC čip, je Nexus S. Podľa Nicka Pellyho (technický manažér pre NFC v Google) sa to však v priebehu tohto roka zmení. Nick povedal, že osobne vie o tuctoch Android zariadení, ktoré budú uvedené na trh v najbližších mesiacoch a budú mať v sebe zabudovaný NFC čip.

V blízkej budúcnosti teda môžme na trhu očakávať príchod množstva nových zariadení s Androidom. Producenti a operátori spúšťajú v týchto dňoch predaj toľkých nových Android zariadení, že sa musíme zamyslieť, či budeme schopní všetky z nich sledovať.

Vďaka tlaku Google na adaptáciu NFC nebude trvať dlho a budeme považovať NFC za samozrejmosť. Tak ako očakávame, že každý telefón má Wi-Fi, GPS a accelerometer.

zdroj: androidandme

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *