Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Švédska firma People of Lava začala predávať televízor Scandinavia s Androidom

People of Lava Android TV

Švédska spoločnosť People of Lava uviedla na trh zariadenie podobajúce sa obrovskému smartfónu, akurát že ho zavesíte na stenu – televízorom so systémom Android. Zariadenie sa nazýva Scandinavia a vo Švédsku si ho môžete kúpiť už od dnešného dňa.

Zariadenie Scandinavia umožní pozeranie internetových stránok, pozeranie youtube videí, pridávanie widgetov, hranie hier vytvorených pre platformu Android a iné. V TV sú predinštalované aplikácie internetový prehliadač Google Chrome, Facebook a Google Mapy. Disponuje tiež vlastným obchodom s aplikáciami, kde si používatelia môžu stiahnuť ďalšie aplikácie. Zatiaľ ich je okolo dvadsať, do konca roka by ich malo byť okolo 1000 a k tomu ešte môžeme prirátať aj aplikácie z Android Market, samozrejme len tie, ktoré budú škálovateľné na veľkú obrazovku. Tá má až 55 palcov a celá TV váži okolo 40 kg!

TV má v sebe zabudovanú verziu Android 1.5 a v príslušenstve nájdete diaľkové ovládanie so zabudovanou klávesnicou. Spoločnosť plánuje vydanie aplikácie, prostredníctvom ktorej by ste mohli TV ovládať aj vaším telefónom s Androidom.

Cena tohoto zaujímavého kúska je stanovená na 40 tisíc švédskych korún, čo je 4 257 €. Zaujímavosťou je, že People of Lava má len 20 zamestnancov a výroba televízorov prebieha s pomocou externých pracovníkov – kapacita výroby je až 50 tisíc zariadení ročne.

Spoločnosť dúfa, že čo najskôr zoženie 10 miliónov eur, ktoré potrebuje na svoju expanziu na trh v USA. Ak by sa jej to podarilo, stala by sa priamym konkurentom Sony, ktorá začala predávať svoje televízory s Google TV.

Príbuzné články:

 

android-sk via androidcommunity a The Wall Street Journal

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *