Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Sony spustilo registráciu vývojárov pre Google TV

google tvSony prednedávnom uviedlo prvé 4 modely TV s operačným systémom Android. Okrem toho spustilo vývojársky portál, na ktorom sa môžete zaregistrovať a dostávať najnovšie novinky o platforme Google TV. Na portál sa dostanete prostredníctvom nasledujúceho odkazu – Android Sony developer.

Bohužiaľ registrácia nefunguje tak, ako by mala a po vyplnení vypisuje chybu. Ak máte s registráciou problém, odporúčam zaregistrovať sa na stránkach Sony Style (pravdepodobne je problém v tom, že pri registrácii sa nezadá štát v USA) a potom sa už jednoducho prihlásite na stránky Android Sony Developer.

Okrem toho, že na Google TV sa budú môcť nainštalovať a spúšťať aplikácie z Android Market, budú sa na TV môcť prehliadať aj internetové stránky. Google TV bude mať predinštalovaný internetový prehliadač Google Chrome, takže všetky stránky, ktoré sa v ňom zobrazujú korektne, sa budú zobrazovať korektne aj na TV. Je však dôležité si uvedomiť zopár vecí:

  • obsah bude prehliadaný na veľkej obrazovke, na ktorú sa pozerá z väčšej diaľky, bude preto potrebné prispôsobiť ovládacie prvky na stránke a veľkosť textu
  • obsah bude prehliadaný v kontexte obývačky, bude preto potrebné sústrediť sa na jednoduchosť ovládania, rýchlosť prechodu na hľadaný obsah, prepojenie so sociálnymi sieťami
  • zvuk sa stane dôležitým elementom pri tvorbe stránok pre Google TV
  • navigácia musí byť dostatočne jednoduchá aj pre diaľkové ovládanie
  • internetové stránky sa stanú "len" ďalšími kanálmi v TV

Podľa: phandroid.com a androidos.in

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *