Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Slovenská sporiteľňa spustila svoj internetbanking pre smartfóny

Slovenská sporiteľňa android

Slovenská sporiteľňa spustila mobilný internetbanking pre inteligentné telefóny, na ktorý sa budete môcť dostať cez stránku https://ib.slsp.sk. Produkt sa nazýva IB MINI a stránka je plne prispôsobená na prácu v dotykovom smartfóne.

Na stránke sa môžete kedykoľvek prepnúť do klasickej plnej verzie internetbankingu. Ostáva dúfať, že sa rovnakým smerom vydajú aj ďalšie tuzemské banky.

slovenska sporitelna android

Pôvodná tlačová správa:

Slovenská sporiteľňa spustila špeciálnu verziu internetbankingu určenú nielen pre iPhony, ale pre všetky typy inteligentných mobilných telefónov – tzv. smartfónov. Je tak prvou bankou na Slovensku, ktorej klienti môžu vykonávať bankové operácie aj prostredníctvom telefónov s operačným systémom iOS (Apple), Android (HTC), Symbian (Nokia), RIM (Blackberry) a Windows Mobile 7.

Filozofiou aplikácie je zabezpečiť klientom rýchly a pohodlný prístup k bankovým službám prostredníctvom najpoužívanejších inteligentných telefónov na trhu,“ vysvetľuje Michal Grajcar, vedúci oddelenia platieb a elektronického bankovníctva Slovenskej sporiteľne.

Navigácia je prispôsobená a zjednodušená tak, aby sa v nej klient pohodlne orientoval a dokázal ju ovládať aj jedným prstom. „Po spustení aplikácie sa zobrazí ovládací panel a klient môže ihneď posielať platby alebo si skontrolovať stav účtu. V porovnaní s plnou verziou internetbankingu je to oveľa jednoduchšie, nakoľko nie je potrebné obsah obrazovky zväčšovať alebo približovať,“ vysvetľuje výhody aplikácie Michal Grajcar.

Po prihlásení sa do mobilnej verzie internetbankingu na adrese https://ib.slsp.sk sa zobrazia najpoužívanejšie operácie:

  • zadanie tuzemskej platby,
  • prehľad posledných 10 obratov,
  • prehľad príkazov zadaných prostredníctvom elektronického bankovníctva.


V aplikácii je možné zadať aj zahraničné platby, inkasá, trvalé príkazy, termínované vklady, výpisy a notifikácie, ako aj správu preddefinovaných platieb. Užívateľ mobilnej verzie sa môže v ktoromkoľvek kroku prepnúť do plnej verzie internetbankingu prostredníctvom odkazu na každej stránke.

Bezpečnosť aplikácie je na najvyššej úrovni. Spojenie medzi prehliadačom klienta a bankovým serverom je chránené prostredníctvom bezpečnostného certifikátu a na prístup sa požadujú tiež bezpečnostné predmety. Využívanie internetbankingu v mobilnom telefóne v porovnaní s počítačovou verziou nepredstavuje pre klientov vyššie riziko, aj tu však platia základné bezpečnostné pravidlá, ktoré je potrebné dodržiavať:

  • dajte pozor, aké softvéry inštalujete do svojho mobilného telefónu,
  • nikdy neotvárajte v mobilnom telefóne podozrivé e-maily,
  • s nikým nezdieľajte svoje prihlasovacie údaje a heslá,
  • pri komunikácii si overte certifikát banky pomocou svojho internetového prehliadača v mobilnom telefóne.


Slovenská sporiteľňa v minulom roku spustila aj prvú bankovú aplikáciu pre iPhone s funkciami, ktoré klientom uľahčujú a zrýchľujú prístup k užitočným bankovým informáciám. Praktický je najmä vyhľadávač najbližších bankomatov a pobočiek Slovenskej sporiteľne zobrazujúci aj ich presnú adresu, otváracie hodiny a telefónne číslo. Používatelia tu tiež nájdu predpoveď vývoja výnosov na obdobie desať rokov, výšky úrokových sadzieb na nasledujúci štvrťrok, úverovú kalkulačku a internetbanking Slovenskej sporiteľne.
"

via dsl.sk a SLSP a.s.

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.