Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Skvelá RPG hra Crusade of Destiny

crusade of destiny

Crusade of Destiny je vynikajúc 3D RPG pre platformu Android. Za hru zaplatíte 4,99 dolárov (v prepočte 3,4 eur) a za tie peniaze sa skutočne oplatí. Na Slovensku sa zatiaľ platené aplikácie kupovať nedajú, bude preto potrebné si zadovážiť rakúsku alebo českú SIM kartu.

Crusade of Destiny je príbehom o chlacovi, ktorý neváha ísť do sveta a bojovať proti príšerám. Začína najskôr v okolí svojej dedinky, aby sa na konci hry prepracoval až do podzemia, ktoré strážia draci. Popritom stretne množstvo ľudí, zvierat a rozprávkových bytostí a príšer, rieši úlohy, cvičí sa v rôznych zručnostiach a získava prepotrebné kusy brnenia a zbraní. Jeho najdôležitejším cieľom je však zneškodniť zlú čarodejnicu, sestru dobrej čarodejnice, ktorá sa chystá zničiť svet.

crusade of destiny fire valley

Príbeh vcelku jednoduchý a obohraný v rôznych RPG na PC. Pri tejto hre však beriem do úvahy to, že je prvou svojho druhu pre platformu Android a tak jej rád prepáčim občasné zlyhania (najmä prepadanie cez textúry).

crusade of destiny dopravný prostriedok

Hra má 6 základných lokácií – Harmony Village (Dedinka Harmónia) – miesto, odkiaľ hrdina pochádza a kde rieši prvé úlohy, Water Town (Vodné mesto), Sandstone Desert (púšť Piesočného kameňa), Snowy Mountains (Zasnežené hory), Enchanted Forest (Začarovaný prales) a Fire Valley (Ohňové údolie). V každej z týchto lokácií sa musí hrdina vypracovať na dostatočnú uroveň, aby mohol pokračovať ďalej. Získavanie skúseností je však na môj vkus trochu zdĺhavé a jednotvárne a strávite množstvo času zabíjaním jedného druhu príšery, kým sa môžete presunúť k príšere s vyšším levelom.

crusade of destiny harmony village

crusade of destiny

crusade of destiny

crusade of destiny

Za zabíjanie príšer a vyriešenie úloh získavate skúsenosť (experience) a tým postupujete do vyššieho levelu. Zabité príšery nechávajú po sebe suveníry, ktoré potom môžete predať v miestnom obchode a i za utŕžené peniaze nakúpiť lepšie zbrane a brnenia.

crusade of destiny

Váš hrdina sa cvičí v troch rôznych schopnostiach – melee (útok so zbraňou zblízka), bow (lukostreľba) a magic (mágia). Počas toho, ako sa mu zvyšujú úrovne nadobúda aj nové zručnosti rozdelené opäť do troch skupín podľa schopností – červené sú určené na boj zblízka a spomeniem napríklad Shield Stun (pomalší útok ale väčšie spôsobené poranenie), zelené sú spojené s lukostreľbou – napr. Poison Arrow (nízke prvotné zranenie, jed postupne berie obeti život) a modré magické – napr. klasický Fireball (ohňová guľa). Čím máte vyšší level, tým lepšie zručnosti získavate.

crusade of destiny zručnosti

 crusade of destiny v obchode

crusade of destiny v obchode

Crusade of Destiny je prvým naozajstnou RPG hrou pre platformu Android. Keby som ju hodnotil po roku, keď už bude pre Android množstvo podobných hier, asi by si ma až tak nezískala. Určite sa však pri nej zabavíte a navnadíte na ďalšie takéto hry (len prednedávnom som písal o množstve veľkých herných japonských spoločností, ktoré sa rozhodli vydať svoje najväčšie herné projekty aj pre platformu Android – dokonca v 3D!).

android-sk

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *