Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

SetCPU (ROOT!) – nastavte si rýchlosť procesora

setcpu screenshot

SetCPU (v. 2.0.4) je program, ktorého výhody môžu využívať len používatelia s ROOT (administrátorským) prístupom. Ak nemáte na svojom prístroji root, je zbytočné tento program do vášho telefónu inštalovať.

Načo slúži SetCPU? Umožňuje nastaviť rýchlosť procesora v zariadení s Androidom. Konkrétne "umožňuje kontrolovať určité aspekty linuxového ovládača cpufreq, čo umožňuje pretaktovanie, podtaktovanie (oveclocking, underclocking) alebo vylepšenie (tweaking) rýchlostí alebo nastavení na množstve zariadení s Androidom. Pracuje na väčšine, ak nie všetkých zariadeniach s administrátorskými právami (root) 1.5/1.6/2.0/2.1/2.2."

V SetCPU si môžete nastaviť viaceré profily, podľa ktorých sa potom zmena rýchlosti automaticky nastavuje – napríklad ak je nabitie baterky pod určitou hranicou, alebo sa zvýšila teplota procesora nad určitú hranicu – čo umožňuje čo najviac optimalizovať výkon procesora. Nastavenia profilov môžete dokonca zdieľať prostredníctvom Dropboxu, Emailu alebo Gmailu. SetCPU má aj pokročilé nastavenia (Sampling Rate, Up Treshold, Ignore Nice Load, Powersave Bias) ktorých nastavenie nechávam na väčších počítačových machrov :).

setcpu profily

setcpu novy profil

Okrem nastavenia profilov si môžete vybrať z viacerých štýlov (na obrázku zľava doprava – dark, droid, minimalist a terminal – na titulke použitý cyan):

setcpu styly

SetCPU môžeme využiť na zvýšenie rýchlosti behu celého zariadenia, najmä ak sa jedná o zariadenie s pomalším procesorom, alebo zariadenie, ktoré už je staršie. Ak potrebujete, aby vám čo najviac vydržala baterka (ste na dlhej služobnej ceste) a oželiete vysoký výkon, môžete procesor podtaktovať a dosiahnuť tak výrazné zvýšenie výdrže.

SetCPU používam na G1 a som s ním plne spokojný – pretaktovanie procesora sa významne podieľa na zvýšení rýchlosti (G1 má štandardne procesor s taktovaním 528MHz, čo však HTC umelo podtaktováva na 384MHz kvôli výdrži baterky – hodnota 614MHz je takmer dvojnásobná a je to cítiť).

SetCPU nájdete v Android Market za symbolický poplatok 1,99 dolárov, alebo si ho môžete zdarma stiahnuť zo stránok XDAdevelopers.com, po registrácii na fórum.

TIP: odkaz na tému SetCPU na androidforum.sk

android-sk.sk

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.