Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Reklama v Androide môže Googlu priniesť v roku 2012 až 1 miliardu dolárov

android reklama

Google vytvoril už množstvo úžasných technológií a produktov, najviac penazí však zarobil na obyčajnej reklame. Väčšina z ich produktov potrebuje k plnohodnotnému využitiu  internet, a práve internet je plný reklám. A začína zarábať už aj Android.

Podľa analytikov Piper Jaffray a Gene Munster priniesol Android v roku 2010 už 130 miliónov dolárov príjmami z reklám, čo znamená priemerný príjem 5,90 dolárov na zákazníka (ARPU). Munster dodáva, že ak budeme predpokladať množstvo používateľov Androida v roku 2010 133 miliónov a ARPU by vyskočilo na 9,85 dolárov na jedného užívatela, príjem z reklám v systéme Android by bol až 1,3 miliardy dolárov.

Samozrejme ešte musíme spomenúť aj fakt, že väčšina vyhľadávania  na iPhone je tiež cez Google a Google má dokonca aj vlastné AdMob, ktoré zobrazuje reklamy v mnohých aplikáciách pre iPhone a Android. Podľa Munstera Google získal z mobilnej reklamy v roku 2010 celkovo 1 miliardu dolárov. Zdá sa, že Android je jedna z najlepších akvizícií, aké kedy Google urobil – aj keď ponúka systém zdarma.

via androinica

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *