Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Qualcomm na videu ukazuje, že jeho jednojadrový procesor 2 generácie je rýchlejší ako Tegra 2 [VIDEO]

qualcomm snapdragon tegra 2 procesor android

Qualcomm uploadol video na svoj YouTube kanál zobrazujúce porovnanie rýchlosti jednojadrového procesora Snapdragon druhej generácie (od Qualcommu) a dvojjadrového procesora Tegra 2 od NVIDIA. Čo myslíte, ktorý bol rýchlejší?

Vo videu Qualcomm demonštruje rýchlosť konektivity týchto dvoch procesorov na telefónoch HTC Thunderbolt (sieť Verizon) a Motorola Atrix (AT&T). Oba telefóny sú pripojené k 4G sieťam (aspoň si tu na Slovensku môžeme pozrieť, čo by znamenalo mať 4G sieť), podľa operátorov, ktorí telefóny predávajú. Bohužiaľ u Qualcommu zabudli na jednu podstatnú maličkosť – sieť Verizon je asi 3-krát rýchlejšia ako sieť, ktorú má AT&T. Nie je teda žiadnym prekvapením, že Thunderbold prekonáva Atrix v týchto „testoch rýchlosti“.

Zdá sa, že Qualcomm sa všemožne snaží presvedčiť svojich zákazníkov ku kúpe svojich procesorov, nehľadiac na svoju dobrú povesť.

Našťastie, na SLovensku O2 aj Orange už začali testovať svoje 4G siete, takže možno sa do dvoch rokov dočkáme aj ich spustenia a uvidíme podobné rýchlosti ako na videu od Qualcommu.

zdroj: phandroid

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *