Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Predaj tabletov predbehne predaj počítačov už v roku 2014

Posledná správa analytickej spoločnosti IDC sa zaoberá trhom inteligentných mobilných zariadení a počítačov. IDC zverejnila, že trh s mobilnými inteligentnými zariadeniami prekročil v roku 2012 1 miliardu dodávok a že Apple v štvrtom kvartáli 2012 zmenšil náskok Samsungu v počte predaných zariadení. Zaujímavejšia však môže byť správa, že sa post-PC éra blíži oveľa rýchlejšie, než sa čakalo.

Správa IDC hovorí, že dodávky tabletov majú prekonať dodávky stolných PC už tento rok a prenosných počítačov v roku 2014. Očakáva sa, že dodávky desktopových PC tento rok klesnú o 4,3% a dodávky prenosných počítačov by mali mierne vzrásť o 0,9%. Ak sa pozrieme na tablety, predpokladné dodávky by mali v roku 2013 byť na úrovni 190 miliónov kusov. To by znamenalo medziročný rast 48,7%.

Predaj smartfónov by mal rásť o 27%, čo by znamenalo 918,5 milióna dodaných zariadení v roku 2013. Ak spočítame dodávky inteligentných mobilných zariadení v roku 2013, bude ich viac než 1 miliarda. To znamená rast vo výške 29,1 %.

Čo sa týka vodcov v tomto segmente trhu – Applu a Samsungu, podľa štatistík Apple uzatvára medzeru medzi rivalmi. Apple dodal 20,3% zariadení, Samsung 21,2%. Výnosy sú však rozdielne, tam predbehol Apple s 30,7% spoločnosť Samsung s 20,4%. Údaje sú však za štvrtý štvrťrok 2012, kedy Apple uviedol na trh iPhone 5 a iPad Mini a mal tým pádom väčšie predaje.

zdroj: androidcommunity

Prečítajte si viac!

V USA je oddnes ilegálne odblokovať telefón
Google so svojimi aplikáciami kraľuje mobilnému svetu
Začala distribúcia hodiniek Pebble, ktoré komunikujú s Androidom [VIDEO]
Do skvelej hry Plague, Inc. sa dostali zombíci
Nadupaná hra Super Hexagon [VIDEO]

Zľavnené produkty v sekcii Mobilné telefóny

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *