Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Popis práce v OS Android

obrazok android guiProstredie Android má tri základné obrazovky. Prepína sa medzi nimi horizontálnym ťahom prstu po displeji v pohotovostnom režime.

 

Celý systém je extrémne variabilný a závisí len na používateľovi, ako si ho prispôsobí svojim požiadavkám a vkusu. Hlavná ponuka pozostáva z ikon. Všetky funkcie môžu byť ovládané cez dotykový displej. Sytém ovláda multitasking aplikácií.

Tip: prácu v prostredí Androidu v telefóne T-mobile G1 si môžete vyskúšať v emulátore.

Na hlavnej obrazovke sú analógové hodiny a ikony aplikácií. Tie si môžete pridať alebo odobrať, podľa toho aké aplikácie ako často používate. Vo vrchnej časti obrazovky sa nachádza systémový panel, ktorý informuje o dostupnej sieti, kvalite signálu, stave nabitia batérie a aktuálnom čase.

Po potiahnutí sivého tlačidla, ktoré je umiestnené na kraji hlavnej obrazovky sa otvorí ponuka aplikácií. Tam nájdete ikony aplikácií, ktoré sú dostupné vo vašom telefóne. Stlačením ikony aplikáciu otvoríte.

Po stlačení fyzického tlačidla Menu sa vám otvorí ponuka s položkami Add, Walpaper, Search, Notifications a Settings. V týchto ponukách môžeme telefón nastavovať.

Podrobnejšie informácie zverejním po teste telefónu.

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *