Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Phisingová aplikácia z Android Market kradla bankové informácie

logo first tech credit unionPred niekoľkými týždňami vývojár Droid09 nahral na Android Market škodlivú aplikáciu, ktorá sa tvárila ako oficiálna banková aplikácia. Bol to však formulár prispôsobený na ukradnutie osobných a prihlasovacích údajov a hesiel banky.

Na nebezpečnú aplikáciu upozornila spoločnosť First Tech Credit Union, ktorej zákazníci boli pravdepodobne medzi prvými obeťami podvodníka zodpovedného za katastrofu. Podvodník sa však nezameral na zákazníkov First Tech, takže každý by si mal skontrolovať, aké aplikácie si nainštaloval a špeciálne sa zamerať na hocijakú od vývojára Droid09.

Aplikácia už bola z Android Market odstránená, pravdepodobne sa však už zopár ľudí nachytalo. Zatiaľčo proces skúmania aplikácií pre iPhone je podrobovaný tvrdej kritika, otvorenejší prístup Googlu tiež nie perfektný. Apple prefeuje bezpečnosť na úkor rozhodovania svojich zákazníkov a Android zas umožňuje používateľom rozhodovať o tom, čo je bezpečné a čo nie.

Vždy pred stiahnutím aplikácie z Android Market si urobte malý priskum prieskum o jej bezpečnosti a nezabudnite si overiť oprávnenia, ku ktorým si daná aplikácia žiada prístup.
 

zdroj: phandroid

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.