Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Patenty pre okuliare Google Glass

Zdá sa že Google chce mať z okuliarov Google Glass viac než len ďalšiu obrazovku pre smartfón. Nedávna prihláška patentu Google zobrazuje Google Glass ako centrálny nástroj na ovládanie Android@Home. Android@Home bol prvýkrát ohlásený pred niekoľkými rokmi, ale až doteraz o ňom nebolo veľa počuť. Android@Home používa rozhranie Androida na ovládanie množstva domácich zariadení.

Android@Home bol vytvorený na to, aby medzi sebou mohli komunikovať akékoľvek zariadenia s Androidom. Odteraz ich bude môcť ovládať Google Glass. Prinajmenšom ich všetky bude ovládať v hypotetickej budúcnosti, ktorá existuje v prihlásenom patente. Prostredníctvom okuliarov budete môcť ovládať zariadenia ako napr. rádio alebo nastavenie teploty v termostate, aby bola teplota v domácnosti podľa vašich potrieb. Len si to predstavte: “Ok Glass, otvor garážové dvere a zapni svetlá v pracovni, teraz zapni ohrievač nech je v mojej kancelárii 22 stupňov a povedz žene, že som doma.“

Toto je len začiatok, čo by mohli byť Google Glass schopné dokázať. Zdá sa, že Google má v zálohe ešte množstvo ďalších prekvapení. Google Glass budú môcť podľa patentu používať RFID, infračervené ovládanie, a tiež budú schopné rozpoznať cieľové zariadenie a ako ho ovládať na základe jeho obrázku. Glass tiež budú vedieť, aké zariadenia sa v ich okolí nachádzajú, na základe dát o polohe. Existuje však ešte množstvo ďalších senzorov a informácií, ktoré budú môcť Google Glass schopné parsovať, takže sa máme na čo tešiť.

google glass okuliare android sk

zdroj: androidheadlines

Prečítajte si viac!

V USA je oddnes ilegálne odblokovať telefón
Google so svojimi aplikáciami kraľuje mobilnému svetu
Začala distribúcia hodiniek Pebble, ktoré komunikujú s Androidom [VIDEO]
Do skvelej hry Plague, Inc. sa dostali zombíci
Nadupaná hra Super Hexagon [VIDEO]

Zľavnené produkty v sekcii Mobilné telefóny

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *