Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Ovládanie Androidu pohybom – Immersive Motion

immersive motion modul android ovladanie pohybom

Asi každý pozná hernú konzolu Nintento Wii. Ako prvá priniesla ovládanie hier pohybom, čím si získala obrovskú popularitu. Viete si predstaviť, že by ste podobným spôsobom ovládali vaše zariadenie s Androidom?

Aiken Labs pracuje na zariadení, ktoré by takéto ovládanie umožnilo – Immersive Motion. Zariadenie nebude určené výhradne pre systém Android – bude ho možné použiť aj pre iPhone a Windows Phone. Immersive Motion je batériami napájaný server, pri ktorom je sada senzorov, ktoré server kontroluje a dáta následne vysiela do vášho zariadenia.

Senzory môžete prilepiť na čokoľvek a použiť ich ako vstup pre vaše zariadenie. Celá sada je zložená z mobilného servera a dvoch modulárnych senzorov, ktoré majú dosah okolo 15 metrov. To všetko stojí 300 dolárov. Každý ďalší senzor potom môžete dostať za 50 dolárov.

Cena je možno trochu vysoká, ale časom by sa mala znížiť, kvôli výrobe väčšieho množstva zariadení. Immersive Motion je zatiaľ vo fáze prototypu, finálny produkt by sme mali uvidieť o niekoľko mesiacov.

zdroj: androidauthority

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *