Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Opera 10.1 beta s podporou multidotyku a YouTube

Opera 10.1 betaOpera vydala novú verziu svojho prehliadača pre platformu Android. 10.1 beta má v sebe zabudovanú podporu pre zoomovanie stránky prostredníctvom multidotyku a podporu pre mobilnú verziu stránky YouTube. Podľa tvrdení vydavateľa by v sebe mala mať zabudovanú harvérovú akceleráciu, tá však pravdepodobne nie je bez chýb a Opera renderuje stránky viditeľnejšie pomalšie ako zabudovaný prehliadač.

Pri tomto ma napadlo – kedy sa kto ozve, že chce mať Android bez predinštalovaného prehliadača s možnosťou výberu viacerých prehliadačov?

Bohužiaľ Opera stále stráca na predinštalovaný prehliadač, a nie je to len v rýchlosti načítavania webstránok – zoomovanie multidotykom je celkom ok, preskupenie (reflow) textu bežnej internetovej stránky na veľkosť displeja telefónu jej však už ide horšie. Asi jedinou výhodou prehliadača od Opery je možnosť zapnutia funkcie Opera Turbo, kde vám stránku predžuje server Opery, skomprimuje obrázky a vyhodí na displej. Okrem viditeľne horších obrázkov budete sťahovať podstatne menšie množstvo dát – čo využijú ľudia s predplateným balíkom s limitom sťahovaných dát alebo ak ste na služobnej ceste či dovolenke v zahraničí.

android-sk via androidpolice.com

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *