Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Nové prírastky od HTC: HTC Desire HD a HTC Desire Z [VIDEO]

HTC Desire HD

HTC včera predstavilo dve novinky v oblasti smartfónov s operačným systémom Android – konkrétne vo verzii Android 2.2 Froyo. Svoj názov prebrali z megaúspešnej vlajkovej lode HTC Desire.

Novým lídrom sa stáva HTC Desire s dodatkom HD, ktorý bude disponovať 1GHz procesorom Snapdragon, 768MB pamäte RAM, 1,5 GB ROM-kou, 4,3 palcovým dotykovým kapacitným displejom WVGA (klasické LCD), 8 megapixelovým fotoaparátom s duálnym LED bleskom a videokamerou so schopnosťou nahrávať video v HD kvalite (720p).

HTC Desire HD

HTC Desire HD

HTC Desire HD

HTC Desire HD

 

Druhým z dvojice supertelefónov je HTC Desire Z, ktorý už možno budete poznať pod názvom T-Mobile G2 – ten bol v USA uvedený na trh len pred niekoľkými dňami. Z-etko poskytne QWERTY klávesnicu, podobne ako to bolo u prvého telefónu s Androidom, G1.

HTC Desire Z

Vnútri mu bude tĺcť 800 MHz procesor Qualcomm a okrem neho bude disponovať 512MB RAM, 1,5GB ROM, 5 megapixelovým fotoaparátom s LED bleskom a možnosťou nahrávania videa v HD kvalite. Na grafické rozhranie sa budete môcť pozerať vďaka 3,7 palcovému S-LCD WVGA dotykovému kapacitnému displeju.

HTC Desire Z

HTC Desire Z

Oba telefóny majú vynikajúcu konektivitu – možnosť pripojenia na 3G sieť, WiFi s n-kovou špecifikáciou (s možnosťou prenosu až 600MB/s), 3,5 mm audiovýstup, zabudovaný GPS modul, FM rádio, Bluetooth a microUSB port.

Spoločnosť HTC okrem telefónov predstavila aj novú službu bežiacu na serveri HTCSense.com.

htcsense.com

Služba je založená na cloud-ovom systéme a umožní majiteľom telefónov HTC s nadstavbou HTC Sense zálohovať obsah telefónu a vzdialene dokonca uzamknúť či vymazať dáta vo vašom telefóne v prípade, že ho stratíte, alebo vám ho ukradnú.

htcsense.com

Ak nebudete vedieť, kde ste svoj telefón nechali, môžete si pozrieť na mape, kde sa práve nachádza, a dokonca ho nechať zvoniť pri najvyššej hlasitosti, aby ste ho mohli čo najskôr nájsť. Služba HTCSense.com bude poskytovaná zdarma pre všetky kompatibilné zariadenia.

htcsense.com

Komentár: Kvôli tomu, že mám na smartónoch mám rád fyzickú QWERTY klávesnicu som sa tešil najmä z uvedenia Z-etka. Nemilo ma však prekvapilo jeho vybavenie „len“ 800MHz procesorom a menšou RAM-kou než akú má HD – na druhej strane má zas SuperLCD displej, čo je oproti HD jednoznačne plus. Neviem prečo je to tak, že nemôžu mať oba telefóny zhodné technické parametre – samozrejme, tie najlepšie :). Každopádne, jedná sa o skvelé telefóny – ja si však počkám na telefón s QWERTY klávesnicou, ktorému bude tepať 1,5GHz procesor. HTCSense.com je vynikajúca pridaná hodnota  – niečo podobné už má dlhší čas aj Motorola. Počkám si, čo všetko sa bude dať na serveri zálohovať a aký manažment bude k tejto službe pripravený. Až potom sa bude dať povedať, nakoľko nám HTCSense.com uľahčí život.

 

android-sk, gsmarena.com, htc.com

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *