Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Nová verzia Google TV už v lete

nova google tv android

Google keynotes z konferencie Google I/O 2011 síce už máme za sebou (jednu si môžete pozrieť aj na našom serveri – zaoberala sa novinkami ohľadom systému Android, keynote 2 sa zaoberala operačným systémom Chrome), Google však stále ponúka nové informácie aj mimo hlavných zdrojov. Medzi tie zaujímavejšie určite patria informácie o novej verzii Google TV.

Nová verzia Google TV by mala byť založená na verzii systému Android – Honeycomb a mala by byť dostupná koncom leta 2011. Aktualizácia si požičia množstvo vecí z Honeycombu, vrátane používateľského rozhrania, widgetov a notifikácií. Používatelia sa tiež dostanú k Android Market a vývojári budú môcť pracovať s Google TV emulátorom, novým SDK, aby mohli otestovať svoje aplikácie pre zariadenia s Google TV.

Aktualizácia Honeycombu prinesie úplne nový grafický engine, ktorý umožní 3D efekty a zvýši výkon. Niektoré extra funkcie zahrňujú podporu USB zariadení ako napríklad ovládačov hier a klávesníc, čo umožní zahrať si na vašej Google TV aj skvelé video hry.

Aby mohli vývojári čo najskôr vyvíjať aplikácie pre Google TV, Google ohlásil Fishtank Program. Niektorým vývojárom umožnia zobrať si domov testovaciu jednotku Google TV, aby mohli vývojári otestovať svoje aplikácie ihneď. Spoločnosť tiež opensourcovala aplikáciu Google TV Remote, aby ukázala vývojárom ako vytvoriť Android aplikáciu komunikujúcu s Google TV.

zdroj: androidandme

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *