Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Nissan vydal android aplikáciu pre svoj elektromobil

nissan leaf android aplikacia

Nissan nedávno predstavil aplikáciu pre majiteľov elektromobilu Nissan LEAF: oficiálna aplikácia LEAF umožňuje priamu kontrolu nad vozidlom z telefónu s operačným systémom Android.

Aplikácia je skutočne veľmi elegantná a v základnom balíčku má niektoré naozaj futuristické prvky. Ak máte predplatený a platný CARWINGS, potom si môžete prezrieť aktuálny stav nabitia batérie a ak je auto pripojené k zdroju napájania môžete ho dokonca aj diaľkovo cez telefón začať nabíjať. Aplikácia vám tiež zobrazí, za ako dlho sa batéria kompletne nabije.

nissan leaf android aplikacia

nissan leaf android aplikacia

K dispozícií sú aj ďalšie funkcie – napr. možnosť diaľkovo ovládať klimatizáciu v aute, takže teraz už vo vysokých teplotách nemusíte sadať do horúceho prostredia ale rovno do príjemného chladu. Cez telefón sa tiež môžete pozrieť na dojazd auta.

nissan leaf android aplikacia

Jedna funkcia, ktorú by sme chceli vidieť a nie je súčasťou aplikácie, je možnosť zobrazenia čerpacích staníc v blízkosti aktuálnej pozície. To by bolo obzvlášť užitočné ak ste na cestách – telefón by spolu s informáciami o stave vozidla a satelitným navigačným systémom poskytoval informácie o čerpacích staniciach po celej krajine.

LEAF je zaujímavá aplikácia, tak trochu z budúcnosti, dúfajme, že tento príklad budú čoskoro nasledovať aj iné automobilky.

zdroj: androidpolice

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.