Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Navigácia: NDrive 10

ndrive logoNDrive je ďalšou mobilnou navigáciou, ktorá existuje pre viacero platforiem – Windows Mobile, Symbian OS, iPhone OS, Android a dokonca už aj pre nový mobilný systém od Samsungu – Bada. NDrive som testoval práve na systéme Android 2.1. Ak si kupujete viacero máp (cestujete po viacerých krajinách Európy), navigácia patrí medzi tie drahšie (ceny jednotlivých máp).

Po nainštalovaní a zapnutí navigácie sa objaví hlavné okno navigácie, informujúce o vyhľadávaní signálu GPS. Akonáhle navigácia signál nájde, po zadaní adresy sa prepočíta trasa a na hlavnej obrazovke sa zobrazí viacero dôležitých údajov – názov ulice, na ktorej sa práve nachádzate, ukazovateľ kvality príjmu signálu GPS.

ndrive titulná obrazovka

ndrive navigovanie

V spodnej časti obrazovky sa vyníma ukazovateľ smeru najbližšej križovatky; pod ním je vzdialenosť ku križovatke. Ďalšie štyri informácie sú vzdialenosť k cieľu, aktuálna rýchlosť spolu s dovolenou rýchlosťou, predpokladaný čas prejazdu trasy a čas príjazdu do cieľa. Na pravej strane je tlačidlo ponuky – Menu. Ním sa dostanete do základnej ponuky v ktorej nájdete tlačidlo Navigate – po jeho stlačení si môžete vybrať zadanie destinácie prostredníctvom adresy (krajina, mesto, ulica a číslo) alebo si vybrať z destinácií, ktoré ste do navigácie zadávali len nedávno, bodov záujmu, obľúbených miest, súradníc a PSČ. Ak máte zvolenú a prepočítanú trasu, môžete si tiež pozrieť itinerár trasy. Ak sa chcete vyhnúť určitým úsekom alebo prechádzať cez zvolené miesta, môžete si nechať vypočítať aj alternatívu trasy.

navigovanie ndrive

ndrive ponuka

Podľa toho, ako typ trasy chcete, máte možnosť zvoliť si prepočet najrýchlejšej trasy, najkratšej trasy, trasy pre chodcov, a pre mňa tajomný dobrodružný mód. Okrem toho sa dá nastaviť možnosť vyhnutia sa spoplatneným častiam trasy a upozorňovanie na prekročenie maximálnej rýchlosti a iné. V navigácii som nenašiel prestavenie domovskej adresy a chýba aj nastavenie zobrazovania informácií na hlavnej obrazovke.

ndrive ponuka

ndrive nastavenia

Od NDrive som najmä kvôli jej cene očakával viac. Či už je to z hľadiska rozhrania aplikácie alebo z hľadiska možností nastavenia a množstva informácií, ktoré navigácia zobrazuje.

 

android-sk

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *