Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Navigácia: CoPilot Live v8

copilot live logoCoPilot je navigácia cenou a funkčnosťou porovnateľná s Mobile Maps od spoločnosti Sygic. Je dostupná pre systémy Windows Mobile, zariadenia iPad a iPhone a tiež pre systém Android. Podobne ako aj u ostatných navigácií, sú k dispozícii mapy celého sveta. Testoval som ju na telefóne Motorola Milestone s verziou systému Android 2.1 s mapami Európy.

Po spustení aplikácie sa objaví úvodná ponuka s možnosťami zadania cieľa, výberu obľúbených destinácií, nastavenia navigácie a režimov prepočítania cesty. Za cieľ si môžete zvoliť konkrétnu adresu, bod záujmu, adresu zo zoznamu kontaktov, umiestnenia na mape, križovatky ulíc alebo súradníc. Ak potrebujete nájsť najbližšiu benzínovú pumpu, reštauráciu, hotel alebo automechanika, nájdete ich v ponuke Quick Stop. Okrem vzdialenosti od miesta, kde sa daný bod nachádza, si môžete pozrieť aj základné informácie – adresu a telefónne číslo. Z navigácie sa dá priamo telefonovať do zvolenej prevádzky.

uvodna obrazovka copilot live

copilot uvodna obrazovka

copilot live quick stop screenshot

copilot screenshot informácia o quickstop

Hlavná obrazovka navigácie má vo vrchnej časti na pravej a ľavej strane tlačidlá zoomu; všetky ostatné informácie sú zobrazené v spodnej časti obrazovky. Naľavo sa nachádza údaj do najbližšej zmeny smeru jazdy, názov aktuálnej ulice/cesty, na ktorej sa práve nachádzate a vpravo sú ikonky, signalizujúce GPS signál a pripojenie na internet . Pod týmto údajmi je tlačidlo ponuky, a dve informačné údaje štandardne nastavené na čas príchodu a vzdialenosť do cieľa. Druh zobrazovaných informácií si môžete zmeniť v nastaveniach – nie je síce možnosť pridať viacero informácií, každé informačné pole si však môžete nastaviť zvlášť. Na výber máte viacero druhov údajov, položky sú prakticky rovnaké ako pri Mobile Maps od Sygicu.

copilot screenshot vyber ciela

copilot screenshot zadavanie adresy

 copilot screenshot nastavenia info panela

copilot screenshot navigovanie

copilot screenshot prechod na trasu

Ak sa na ceste vyskytnú obchádzky, môžete svoju trasu zmeniť a vyhnúť sa tak určitým cestám. Aj CoPilot ponúka online služby – zaujme najmä možnosť zistiť stav počasia v aktuálnej polohe, v cieli trasy a v inom meste.

copilot screenshot obchádzky

copilot screenshot poplatky

copilot screenshot online sluzby

copilot screenshot pocasie

Cestu si v navigácii môžete zobraziť buď v 2D alebo 3D zobrazení, prezrieť si itinerár trasy a nastaviť si nočnú alebo dennú mapu.

copilot screenshot styly mapy

V nastaveniach si môžete zvoliť jednu z nasledovného výpočtu trasy – automobil, motocykel, chodec, bicykel. Môžete sa tiež vyhnúť spoplatneným cestám alebo trajektom. NDrive tiež ponúka množstvo rôznych štýlov pre dennú aj nočnú mapu. Hlasitosť sa dá nastaviť len jedna, môžete si však povoliť zvuky pre tlačidlá a uvítaciu frázu pri zapínaní navigácie (čo môže byť časom riadna otrava).

copilot screenshot ponuka

copilot screenshot nastavenia

copilot screenshot planovanie trasy

copilot screenshot hlasitost

Ak máte problémy s GPS signálom, môžete si pozrieť, nakoľko je kvalitný a z koľkých družíc získavate  údaje. Okrem toho sa dozviete základné údaje získané prostredníctvom GPS – aktuálnu zemepisná šírku a dĺžku, aktuálnu rýchlosť a stúpanie. Na vami zvolené telefónne číslo môžete odoslať priamo z navigácie vašu pozíciu. Aktuálnu pozíciu si tiež môžete uložiť pod vlastným názvom.

copilot screenshot GPS poloha

copilot screenshot satelity

CoPilot je vyspelá mobilná navigácia a je približne na rovnakej úrovni ako navigácia od Sygicu. Tieto dve navigácie sú porovnateľné aj z hľadiska ceny, je preto na používateľovi, aby si vyskúšal, ktorá navigácia mu vyhovuje viac a ktorú si nakoniec kúpi. Nech si už vyberie ktorúkoľvek z nich, určite bude príjemne prekvapený, ako ďaleko pokročil vývoj mobilných navigácií.

Ostatné navigácie na android-sk:
Google Maps Navigation
Sygic Mobile Maps 10
NDrive 10

 

android-sk

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *