Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Na Androide si budeme môcť vďaka OnLive zahrať podobne kvalitné hry ako na herných konzolách [VIDEO]

onlive hry konzolove android

Deň, keď si budete môcť zahrať Call of Duty v lietadle je už skoro tu. Včera na konferencii Qualcommu, spoločnosť OnLive ohlásila Universal Wireless Controller (Univerzálny bezdrôtový ovládač). Ovládač vám umožní zahrať si videohry na ktoromkoľvek zariadení, ktoré podporuje OnLive, vrátane MicroConsole od OnLive, PC, Macu, Vizio TV prostredníctvom VIA Plus a čo je najdôležitejšie – na tabletoch a smartfónoch s Androidom.

OnLive CEO, Steve Perlman:

„OnLive sme nastavili tak, aby bolo dostupné všade. Teraz je to už realitou a zákazníci len potrebujú spôsob, ako si budú môcť službu OnLive užiť na každom zariadení. Univerzálny bezdrôtový ovládač od OnLive vám vloží do rúk možnosť zahrať si kvalitné hry na TV, počítači, smartfóne či tablete alebo na akomkoľvek zariadení, ktoré bude v budúcnosti kompatibilné s OnLive.“

Univerzálny bezdrôtový ovládač bude schopný komunikovať s týmito zariadeniami prostredníctvom bezdrôtovej technológie, o ktorej spoločnosť zatiaľ nechce hovoriť, alebo cez USB dongle. HTC Flyer na videu používa túto neznámu bezdrôtovú technológiua zdá sa, že  všetko ide hladko. Podľa servera Engadget „hranie hier bolo na tablete rovnako dobré ako na PC, len s malými omeškaniami a s rovnakou kvalitou grafiky“. Celý koncept teda vyzerá veľmi dobre.

Spoločnosť OnLive plánuje do konca tohoto roka dodať 50 miliónov Blue-ray prehrávačov a 25 miliónov internetových televízií s implementovanou OnLive službou. Dúfajme, že Google TV je tiež na zozname. To by túto službu katapultovalo priamo do centra konzolových vojen, kde väčšinu trhu vlastnia Microsoft, Sony a Nintendo.

Google TV však má oproti Wii, Xbox 360 a PS3 jednu veľkú výhodu – bude predinštalovaná na TV. Ak je hranie hier na OnLive podobné ako na konzolách, načo si budeme k TV kupovať ešte aj konzoly, ak budeme mať doma Google TV?

Ak sa pozriete na video, uvedomíte si, že toto je budúcnosť hrania hier. O chvíľu už samostatné zariadenia na hranie hier nebudú existovať. Namiesto toho budete mať v rukách ovládač OnLive a budete sa môcť zahrať na čomkoľvek, čo má obrazovku – od Google TV a Chromebookov až po Android tablety a smartfóny.

zdroj: androidandme

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *