Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Mobialia chess – šach online!

mobialia sach chess android hra

Pre milovníkov šachu prinášame hru Mobialia chess. Zahrajte si šach proti šachistom z celého sveta.

Ak ste už na Android platformu hľadali šach, určite viete, že je ho Android Market plný. No len veľmi málo šachov sa dá hrať online. My vám jeden predstavíme. Mobialia chess je graficky veľmi jednoduchý, prehľadný a nezaberá v telefóne ani veľa miesta. Nemusíte sa báť, že vám unikne nejaký ťah, táto hra posledný ťah zvýrazní snáď nepriehľadnuteľnou šípkou. Po spustení aplikácie vás privíta ponuka skladajúca sa z možností Play offline, Play online, Chess problems, Adjust settings a Open PGN File. Poďme si predstaviť každú jednu možnosť.

mobialia chess sach android

Play Offline – v tomto hernom móde hráte proti AI súperovy. Tento mód využijete v prípade, že nemáte prístup k internetu, alebo si chcete len zatrénovať. Súper je nastavený hneď na najťažšiu obtiažnosť, ak je nad vaše sily, môžete si obtiažnosť znížiť v nastaveniach.

mobialia chess sach android

Play Online – Tento herný mód vám umožní hrať proti hráčom z celého sveta. Mobialia Chess nemá vlastný server, pripája sa na servery freechess.org, alebo na chessclub.com. Ak ste na niektorej z týchto stránok registrovaný, môžete použiť váš účet, ak nie, použijete prihlasovacie meno guest. Po spustení tohto módu sa zobrazia aktuálne bežiace hry. Naľavo vidíte, aký hráč hru vytvoril a na pravej o akú hru pôjde. Koľko bude času na jeden ťah, a či je hra hodnotená. Ak vám nejaké podmienky vyhovujú, môžete sa pripojiť kliknutím na vybranú hru a stlačením Accept Offer. Ak vám však hra nevyhovuje môžete si vytvoriť vlastnú a počkať na protivníka. Tento šach hráva pomerne veľa ľudí, niekedy je o hru doslova boj, zatiaľ som však nestretol slabého súpera. Možno som mal len šťastie, môžete sa o vašich skúsenostiac podeliť v komentároch.

mobialia chess sach android

Chess Problems – Ak si niekto myslí, že sem sa hlásia chyby hry, tak sa mýli. Sú to totiž výzvy. Zobrazí sa vám nejaká rozohratá partia a budete musieť nájsť najlepší ťah. Obtiažnosť sa tiež dá nastaviť v nastaveniach.

mobialia chess sach android

Adjust Settings – Klasické nastavenia, v ktorých nájdete ovládanie zvuku a vibrácií pri pohybe, štýl hracej dosky, užitočné nastavenie aby displej nezhasínal, môžete si tu nastaviť obtiažnosť protivníka pri offline hre, či má hrať za bielych alebo čiernych. Môžete si tiež vybrať, na ktorom z dvoch serverov budete chcieť hrať a ak máte na nejakom účet, tu sa môžete prihlásiť.  Ak však účet nemáte, nechajte prihlasovacie meno guest! Inak sa vám nebude dať pripojiť.

Open PGN File – Pri offline hre si môžete spraviť PGN file – uložíte si celú hru v prípade, že chcete vaše ťahy ukázať priateľom. 

Mobialia Chess sa nachádza v Android Markete v dvoch verziách. Zdarma s reklamami, alebo bez reklám za 1,99€.

Inštalácia Mobialia Chess zdarma

instalacia mobialia chess zdarma android hra

mobialia chess sach android hra zdarma

Inštalácia Mobialia Chess platená verzia – 1,99€

instalacia mobialia chess zdarma android hra

mobialia chess sach android hra platena verzia

android-sk [Radovan Littva]

 

Prečítajte si viac!

Robot CORDY – prekrásna hra! [VIDEO]
Plants vs. Zombies [VIDEO]
Hra: 0.01 seconds
OpenTTD – klon skvelého simulátora Transport Tycoon Deluxe dostupný zdarma v Android Market
Nebezpečne návyková hra Alchemy

 

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.