Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Logitech Revue: ešte lacnejšia Google TV

Logitech Revue Google TV

Po predstavení Sony televízorov s Google TV je na rade set-top box od Logitechu – Logitech Revue s Google TV. Revue môžete pripojiť k televízoru s HDMI vstupom a tak z TV spravíte zariadenie umožňujúce okrem zobrazovania televíznych kanálov prezerať internet alebo do neho inštalovať nové aplikácie. Logitech Revue má v sebe zabudovaný operačný systém Android, ktorý už teraz ponúka množstvo aplikácií v Android Market, z ktorých je väčšina zdarma.

Logitech Revue zapojíte medzi set-top box vášho poskytovateľa televízneho obsahu a medzi TV s HDMI vstupom. Pri prezeraní jednotlivých televíznych kanálov sa prakticky nič nemení, navyše môžete prezerať internet, inštalovať a pracovať s aplikáciami z Android Market, vyhľadávať (Google), zahrať si hry. Logitech Revue môžete ovládať prostredníctvom klávesnice a touchpadu, ktorý je na jej pravej strane, alebo telefónom s Androidom alebo iPhonom, do ktorých si nainštalujete aplikáciu Harmony.

Logitech Revue Google TV

Logitech Revue môže byť k internetu pripojená buď ethernetovým káblom alebo prostredníctvom WiFi, ktoré má aj n-kovú špecifikáciu. Z hľadiska technickej špecifikácie by som spomenul ešte 1,2 GHz procesor Intel Atom CE4100, 2 USB porty, HDMI výstup 1.3 s 1080p, 60fps, audiovýstup S/PDIF.

Logitech Revue Google TV

Logitech Revue Google TV

Cena bola stanovená na 299 dolárov a Logitech Revue si môžete kúpiť v BestBuy.com, najlepšie prostredníctvom člena rodiny, nachádzajúceho sa aktuálne v USA, ktorý vám Revue po doručení k nemu na adresu zašle/prinesie na Slovensko. Okrem základného vybavenia – set-top boxu, klávesnice s touchpadom (s integrovaným diaľkovým ovládaním) a HDMI káblom – si môžete dokúpiť aj ďalšie príslušenstvo: malú bezdrôtovú klávesnicu za 130 dolárov alebo kameru, s ktorou budete môcť robiť videochat v HD kvalite za 150 dolárov.

Logitech Revue Google TV

Logitech Revue Google TV

Revue nevie nahrávať televízny kanál kvôli absencii hardisku, ten sa však bude dať pripojiť cez USB port. Okrem toho budete môcť prehrávať na Revue multimediálny obsah z iných zariadení prostredníctvom technológie DLNA v rámci vašej domácej siete.

Logitech Revue Google TV

Logitech Revue Google TV

V poslednej dobe sa objavujú články o tom, v ktorých sa píše o tom, ako veľké televízne spoločnosti začali blokovať svoj webový obsah v Google TV; používatelia tak prídu o možnosť sledovať v prehliadači Google Chrome (integrovaný v Revue) svoje obľúbené seriály a filmy. Google s danými spoločnosťami rokuje o sprístupnení obsahu.

Google TV

Okrem blokovania obsahu má Logitech Revue aj ďalší problém – občas nižšiu framerate televízie. Revue framerate znižuje občasným vypúšťaním jednotlivých framov. O tejto chybe už vývojári Logitechu a Google vedia a pracujú na jej odstránení.

Vedeli by ste si Google TV predstaviť aj vo vašej obývačke? Ja určite áno.

android-sk

Čo vás môže ešte zaujať:

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *