Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

LG dnes oficiálne spustilo predaj LG Optimus 3D

lg optimus 3d android

Tlačová správa: BRATISLAVA, 27. 7. 2011 – Spoločnosť LG Electronics CZ (LG), ktorá je svetovým lídrom a technologickým inovátorom v mobilných komunikáciách, dnes oficiálne spustila predaj dlho očakávaného chytrého telefónu LG Optimus 3D. Ten predstavuje druhú generáciu dvojjadrovej technológie a pokročilú tzv. „Tri-Dual“ architektúru. Prvýkrát bol predstavený na Mobile World Congress (MWC) v Barcelone vo februári 2011. Telefón LG Optimus 3D ponúka plný 3D zážitok – nahrávanie, prezeranie, zdieľanie, a to aj bez použitia 3D okuliarov.

LG Optimus 3D začal úplne novú éru smartfónov. Ešte nikdy nebol uvedený model, ktorý ponúka toľkokrát „prvý na svete“. LG Optimus 3D má prvý na svete tzv. „Tri-Dual“ technológiu, čiže dvojjadrový procesor, dual-channel architektúru a dual-memory; ďalej má telefón 3D displej aj 3D fotoaparát. Je to tak jeden z najpokrokovejších smartfónov  súčasnosti.

Nový chytrý telefón LG Optimus 3D prináša zákazníkom jedinečnú možnosť fotografovať a natáčať videá už nielen v 2D, ako boli doteraz zvyknutí, ale aj trojrozmerne v 3D. To, čo teda bolo ešte nedávno len hudbou budúcnosti, je teraz realitou, “ uviedol Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

lg optimus 3d android

Trikrát „Dual“
Vysoký výkon tohto smartfónu bol dosiahnutý úplne novými technológiami, ktoré u smartfónu ešte nikdy predtým neboli použité. Ide o dvojjadrový procesor a operačnú pamäť dual-memory v zapojení dual-channel architektúry. LG túto unikátnu architektúru označuje ako „tri-dual“. Smartfón má vďaka tomu oveľa vyšší výkon, ako konvenčné smartfóny s 1GHz dvojjadrovými procesormi. Vďaka takému výkonu je smartfón neuveriteľne rýchly, načítanie webových stránok je otázkou okamihu, rovnako ako prepínanie medzi aplikáciami. Náročné hry bežia bez trhania a v plných detailoch bez rozmazávania.

Nový chytrý telefón LG Optimus 3D nadväzuje na dvojjadrový telefón LG Optimus 2X, predstavený a uvedený na trh na začiatku apríla tohto roka. Zároveň nový 3D mobil rozširuje ponuku inteligentných telefónov rady Optimus, “ dodal Martin Malý.

3D zážitok bez kompromisov a bez okuliarov
Ako názov modelu LG Optimus 3D napovedá, smartfón je vybavený unikátnymi 3D technológiami. To čo na prvý pohľad uvidí užívateľ je 3D displej s uhlopriečkou 4,3 „. Na tomto displeji je možné prezerať 3D fotografie a filmy bez použitia okuliarov. Displej samozrejme vie zobraziť aj štandardný 2D obraz v maximálnej možnej kvalite. 3D rozhranie zjednodušuje ovládanie. 3D displej je skvele využiteľný pre prehliadanie YouTube 3D videí (www.youtube.com/3D) a tiež poslúži ako 3D sprievodca. LG Optimus 3D dokáže 3D multimédiá aj vytvárať. Slúži mu k tomu 3D fotoaparát s rozlíšením 5 Mpix. Ten dokáže snímať 3D fotografie a natáčať 3D filmy až do rozlíšenia HD-Ready (720p). Komu postačujú 2D filmy, ten sa môže tešiť na špičkovú kvalitu v plnom Full HD rozlíšení. Telefón nahráva video s rozlíšením 1080p, teda 1920 × 1080 bodov pri frekvencii 30 snímok za sekundu. Tieto multimédiá je možné okamžite prezerať na obrazovke telefónu, alebo smartfón pripojíte pomocou HDMI kábla ku 3D televízoru a vytvorený obsah prezeráte na veľkej uhlopriečke. Integrované HDMI v telefóne je vo verzii 1.4, takže podporuje aj prenos 3D obrazu. Takýto 3D obraz si najlepšie vychutnáte na televízoroch s pasívnou technológiou LG CINEMA 3D.

lg optimus 3d android

LG Optimus 3D je v súčasnosti prevádzkovaný na operačnom systéme Google Android 2.2 (Froyo), v blízkej dobe bude k dispozícii aktualizácia na Android 2.3 (Gingerbread). Revolučný smartfón bude na slovenskom trhu dostupný od augusta za odporúčanú maloobchodnú cenu 499 € vrátane DPH.

Kľúčové vlastnosti

  • 1 GHz dvojjadrový procesor (Texas Instruments OMAP4)
  • 4,3″ 3D WVGA displej
  • 8 GB pamäte a 4 GB LP DDR2
  • 1 500 mAh batéria
  • 5 Mpix fotoaparát, dve šošovky
  • 2D: 1080p MPEG-4/H.264 nahrávanie a prehrávanie
  • 3D: 720p H.264 nahrávanie a prehrávanie
  • HSDPA +, DLNA / HDMI 1.4
  • GPRS Class 10, Wi-Fi 802.11 b / g / n
  • H.264, H.263, DivX, WMV-9, ASF, AVI, 3GP, MP4

zdroj: Tlačová správa LG Electronics CZ

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *