Verejnosť čakala na podporu Flash 10.1 už pre telefóny Droid a Nexus One. Niektorí šťastlivci handsetov HTC Hero a Motorola Devour už majú Flash Lite, ten však obsahuje zopár obmedzení.
Bližšie info nám poskytla správa na Adobe fórum od Antonia, ktorý je zamestnancom Adobe.
"Ahoj všetci,
čakáme na finálnu verziu, ktoré bude dostupné pre systém Android v polovici tohto roka. Bude dostupná pre všetky zariadenia, ktoré splnia minimum softverových a hardvérových požiadaviek. Nanešťastie, teraz nemožem o porte pre systém Android povedať verejne viac.
Pokiaľ ide o Windows Mobile, urobili sme ťažké rozhodnutie a odložili sme supporty pre túto platformu až na WinMo7. Dôvodom je WinMo 6.5, ktorý nepodporuje niektoré z kritických API ktoré potrebujeme.
Pokiaľ ide o vaše ďalšie otázky:
- áno, budeme podporovať Motorolu Milestonenie,
- HTC Hero nebudeme podporovať, pretože nemá správnu verziu systému a jeho čipset nie je dosť výkonný. Vyžadujeme zariadenie s procesorom ARMv7 (Cortex). Testovacia verzia zahrňuje čipset Qualcomm Snapdragon a sériu TI OMAP3.
S pozdravom
Antonio"
To, že handset je upgradovaný na Android 2.0 neznamená, že bude vhodný pre Flash 10.1. Viacero telefónov nebude schopných používať Flash 10.1 bez ohľadu na update systému. Okrem požiadavky na Android 2.0, telefón bude musieť spĺňať minimálnu technickú špecifikáciu.
Taylor z portálu AndroidAndMe urobil malý prieskum a zostavil zoznam telefónov ktoré na základe informáciii (a na predpoklade, že su pravdivé), nikdy nebudú mať Flash 10.1:
- Sprint Hero
- Sprint Moment
- T-Mobile G1
- T-Mobile myTouch 3G
- T-Mobile CLIQ
- T-Mobile Behold II
- Verizon Droid Eris
- Verizon Devour
Škoda. Dúfajme, že Flash 10.1 zverejnia už v prvej polovici roku 2010 tak, ako sľúbili.
Okomentujte ako prví