Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

iRobot Moonse E7001 [RECENZIA]

irobot apad moonse E7001

Do našej pomyselnej redakcie sa nám dostal tablet iRobot E7001 od spoločnosti Moonse. Ide o čínsky produkt nápadne sa podobajúci na známy iPad od Apple. iRobot používa na rozdiel od iPadu operačný systém Android vo verzii 1.5 a odlišuje sa aj cenou, ide totiž o tzv. low cost tablet, teda produkt z tej najnižšej cenovej kategórie a jeho cena neprekročila €150.

Po otvorení krabice nás oslovil dizajn, ktorý je celkom vydarený. Balenie vyzerá na prvý pohľad veľmi pekne a iRobot je oblepený ochrannými fóliami z oboch strán. Keď sme sa ale snažili dostať hlbšie k nabíjačke, prekvapil nás spôsob akým bolo zabalené príslušenstvo. Musím sa priznať, že tak krivé sáčky a celkovo chabo zhotovené balenie som ešte nevidel. V balení sa nachádza nabíjačka a slúchadlá.

Samotné zariadenie je vlastne 7 palcový tablet s rezistívnym displejom. Zadná strana a boky sú vyhotovené z jedného kusu hliníku. Z hora sú tlačítka Home a Menu, z ľavej strany stereo reproduktory, z pravej strany 2x štandardný mini USB port, tlačidlo pre vypnutie / zapnutie, štandardný 3,5mm jack, slot pre micro SD kartu, a zpredu sa nachádza tlačidlo pre štart a vypnutie systému, zapnutie a vypnutie displeja. Celé zariadenie má hmotnosť 332 gramov, čo je na zariadenie takýchto rozmerov celkom fajn.

irobot apad moonse android e7001

Rozlíšenie 800×480 pixelov vyzerá na 7 palcovej obrazovke príjemne, nie však dychvyrážajúco. Keďže sa jedná o rezistívny displej, je mäkký. Jeho rovnosť, respektíve nerovnosť je relatívna, jeho reakcie na prsty sú nevyspytatelné, niekedy reaguje aj niekoľko centimetrov od miesta stlačenia. S použitím pera, ktoré mimochodom v balení nenájdete, je používanie displeja úplne iné. Reaguje rýchlo, presne, bez akýchkoľvek komplikácií.

Ďalši problém bol s audio výstupom, po odskúšaní so slúchadlami aj reproduktormi vidím jasnú chybu 3,5 mm audiovýstupu, hudbu normálne hrá len pri silnom pritlačení koncovky do tabletu, inak je počuť len čast zvuku. Aj tak kvalita audio výstupu nie je najlepšia, ale na počúvanie napríklad rádia postačí. To isté platí aj o kvalite integrovaných reproduktorov, nakoniec v tak malom a tenkom zariadení, ktoré sa navyše smerom k hranám zužuje a stojí menej ako €150 nemožno čakať zázraky.

android apad irobot moonse e7001

Tablet na počudovanie ponúka pomerne veľké množstvo aplikácií, ktoré aj v novších a drahších zariadeniach s Androidom chýbajú. Sú to napríklad task manager, ktorý má widget zabezpečujúci vyprázdnenie pamäte RAM od zbytočných aplikácií, čo v konečnom dôsledku vplýva na predĺženie výdrže batérie. Ďalej obsahuje aplikácie ako Skype, Twitter, Facebook, prehliadač pdf dokumentov, widget pre zapnutie / vypnutie wifi, vlastný prehrávač hudby, prehrávač videa, ktorý prehrá takmer všetko vrátane flv a mkv súborov a prehliadač obrázkov. Samozrejmostou sú štandardné aplikácie ako Market, Gmail., atď. Čo mi ale dosť vadí a pôsobí trošku komicky sú niektoré aplikácie v čínskom jazyku. Nenašiel sposob ako ich prepnúť do akéhokoľvek iného jazyka. Tie ich znaky sa totiž dosť blbo lúštia.

irobot apad android moonse e7001

Výdrž batérie je distribútorom udávana na 3-4 hodiny, čo je v podstate reálna hodnota, pri vypnutí wifi a vypnutí displeja, keď tablet práve nepoužívate, sa výdrž predĺži aj na niekoľko dní. iRobot Moose E7001 je ideálny na pohodlné čítanie mailov a internetových stránok. Nie je to žiadna hi-tech vecička a počítač nenahradí, je však podstatne pohodlnejšia ako mobily v tejto cenovej kategórii. Presný opak plati v porovnaní so smarphonmi so 4-palcovým displejom a 1GHz procesorom.

maurice

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *