Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

HTC oznámilo spustenie stránky pre vývojárov – HTCdev, OpenSense SDK, HTC Pro, HTC Watch a OnLive

htcdev htc android opensense sdk

HTC na včerajšej tlačovej konferencii predstavilo viacero noviniek. Tentoraz sa však netýkajú nových smartfónov či tabletov, ale ekosystému, ktorý chce HTC okolo svojich zariadení vytvoriť.

Prvou novinkou je spustenie stránky pre vývojárov – HTCdev – vývojárskeho centra, ktoré má poskytnúť nástroje na vývoj nových aplikácií. Okrem toho na nej budete môcť nájsť aj učebné materiály – tutoriály, blogy a akcie pre vývojárov.

Na stránke HTCdev si budete môcť stiahnuť OpenSense SDK – sadu vývojárskych nástrojov určenú na vývoj aplikácií, ktoré budú integrované do prostredia HTC Sense. Vývojári, ktorí si OpenSense SDK stiahnu budú mať ako prví prístup k najnovším technológiám od HTC – API pera určeného pre tablet a API stereoskopického 3D displeja.

HTCpro je stránka určená pre spoločnosti, ktoré chcú profitovať na mobilných technológiách. Prinesie riešenia postavené na mobilných technológiách – od návrhu až po vytvorenie aplikácií ušitých na mieru danej spoločnosti.

HTC Watch je globálne úložisko/hub multimediálnych súborov tesne späté so zariadeniami od HTC, ktoré bude ponúkať napríklad streamovanie filmov alebo TV.

OnLive bude herným centrom používateľov zariadení HTC. Služba však neprinesie len hry, ale napríklad aj streamovanie aplikácií ako napr. AutoCAD a ďalších pracovných či výučbových aplikácií.

zdroj: HTCdev, HTCpro, androidcommunity

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *