Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Green Power FREE battery saver – predĺžte si životnosť androidu!

green power free battery saver android

Každý z užívateľov android telefónu už určite rozmýšľal o tom ako predĺžiť životnosť svojho telefónu čo najviac. Existuje množstvo aplikácií, ktoré sľubujú niekoľkonásobné predĺženie výdrže batérie. Dnes si predstavíme aplikáciu ktorá na to ide veľmi múdro – Green Power battery saver.

Veľkou výhodou aplikácie je jej plná automatizácia na rozdiel od iných aplikácií, ktoré vyžadujú množstvo rôznych nastavení. Green Power nakonfigurujete raz a všetko ostatné spraví za vás. Hlavnou výsadou je inteligentné riadenie zapínania a vypínania prenosov dát a wifi pripojenia. Jednoducho ich vypne keď ich práve nepotrebujete a na určitý interval znova zapne pre príjem emailov, twitter správ, aktualizácií a podobne. Jednoduché a pritom neuveriteľne účinné!

green power free battery saver android vyššia výdrž baterky

Hlavná obrazovka

Status- stav

Po spustení aplikácie sa užívateľ nachádza v takzvanom „ day mode“ je to jeden z dvoch režimov v ktorom môže Green pracovať. Druhým je „night mode“ ktorý je bohužiaľ prístupný len pre platenú verziu.

Notifications – oznámenia

V tejto kolonke je užívateľ informovaný o neštandardných zmenách, ktoré aplikácia nemohla ovplyvniť. Kliknutím na notifikáciu môžete zobraziť opis problému a ako ho odstrániť.

Settings – nastavenia

Tu aplikácia zobrazuje momentálne nastavenie v akom sa nachádza. Napríklad, keď aplikácia riadi vypnutie a zapnutie len dátových prenosov a nie wifi ( po ručnom vypnutí). Tiež oznamuje, keď sleduje momentálne prenosy. To znamená, že aplikácia vám automaticky nevypne dátové prenosy, keď sa práve používajú – napríklad sťahujete aktualizáciu z Android Market.

Mode – režim

Zobrazuje momentálne nastavenie režimu deň. Aplikácia je štandardne nastavená na zapnutie pripojenia každých 10 minút na 1 minútu. Tiež ho aktivuje pri odblokovaní zariadenia. Po zakúpení aplikácie si môžete nastaviť aj „night mode“ nočný režim, ktorý bude riadiť prenosy inak ako v dennom režime. Napríklad si môžete úplne vypnúť wifi a dáta vo vami nastavených časoch od – do. Veľmi užitočné!

green power free batery saver android dlhšia výdrž baterky

Settings – Nastavenia a popis funkcií

Wifi settings – nastavenia wifi

Manage wifi (manage mobile network) – zaškrtnutím tohto políčka umožníte aplikácii riadiť vaše wifi (APN) pripojenie podľa vami nastavených periód.
Enforce wifi – dovolí Green Power riadiť WIFI bez toho, aby ste ju manuálne prepli vy. Takže ak túto možnosť zaškrtnete, neľakajte sa, keď sa vaše wifi po vypnutí znova zapne. Dovolili ste to totiž :).

green power free batery saver android dlhšia výdrž baterky

Common wireless settings –  všeobecné nastavenia bezdrôtovej siete

Screen OFF wireless delay  – ako dlho aplikácia počká  s vypnutím wifi, keď vaša obrazovka zhasne. Na výber je z možností  0s, 5s, 10s, 20s,1 min, 5min, 10min. Prednastavená hodnota je 10 sekúnd, čo nie je príliš pohodlné. Vhodné je nastaviť 1 až 5 minút. Túto možnosť ponúka samotný android v nastaveniach wireless pripojenia, ale predvolene je táto hodnota nastavená na príliš dlhý čas a nie je možné ju (bez zložitejších zásahov do telefónu) prestaviť.

Check data traffic –  tu  Green Power povolíte, aby kontrolovala, či sa prenášajú nejaké dáta cez wifi, aby sa zamedzilo odpojeniu pri sťahovaní. Túto voľbu si určite nechajte zaškrtnutú.

Data traffic treshold – definuje limit, pod ktorým ešte Green Power môže vypnúť wifi pripojenie. Na výber je z možností 100 Bytov/s, 1 kB/s, 10 kB/s, 100kB/s. Prvá hodnota je prednastavená.

green power free batery saver android dlhšia výdrž baterky

Day Mode Settings – nastavenia denného režimu

Wireless ON duration – určuje ako dlho ponechá wifi ( Wifi a/alebo mobilnú sieť) zapnutú predtým ako ju vypne. Možnosť výberu je 1min, 2min, 5min, 10min.

Wireless OFF duration – ako dlho ponechá wifi (wifi a/alebo mobilnú sieť) vypnutú predtým ako ju znova zapne. Ponúkané možnosti 10min, 15min, 30min, 1h, 2h, 4h.

Toggle if screen ON – umožní prepínať bezdrôtové pripojenie ak je obrazovka zapnutá.

Toggle if screen unlocked – prepínanie bezdrôtového pripojenia ak je obrazovka odomknutá

Toggle if power ON – prepínanie pripojenia pri nabíjaní.

green power free batery saver android dlhšia výdrž baterky

Other settings – ostatné nastavenia

Položka Notification vám uľahčí sledovanie stavu programu. Zelený  list je zobrazený ak program beží a všetko je bez zmien. List dostane oranžovú farbu ak napríklad manuálne vypnete wifi takže programu zakážete manipulovať s ním a bude riadiť len dátové prenosy od vášho operátora. Ak vás tieto informácie nezaujímajú odškrtnutím sa ich zbavíte a aplikácia bude bežať na pozadí.

Startup at boot vám zabezpečí spustenie programu po reštarte telefónu. V advanced settings sa nachádza jedna položka. Je ňou nadradenie programu riadiť manažment časov  vypínania wifi pripojenia. Keďže sme už spomínali, že android má vstavanú funkciu vypnutia wifi po zhasnutí displeja, touto voľbou zabezpečíte, aby sa tieto nastavenia medzi sebou „nehádali“.

Aplikáciu s obľubou testujem už dva dni a môžem povedať že som dosiahol veľmi priaznivých výsledkov. Všetko však závisí od používania telefónu, počtu používaných aplikácií, ich množstva a podobne. Aplikácia je jednoduchá na používanie, čistá bez zbytočností a tiež rýchlejšia ako podobné konkurenčné aplikácie. Vytkol by som jej hádam len absenciu priameho vypnutia a zapnutia manažmentu pomocou skratky. Niekedy je pohodlné ju vypnúť, napríklad keď čakáte správu na google talk, alebo jednoducho potrebujete mať telefón pripojený bez prerušenia. Do deaktivácie sa dostanete cez notifikačnú lištu cez pár klikov, takže to je len moja pohodlnosť 🙂 .

Green Power je aplikácia pre android telefóny ktorá vám pomôže udržať svoj telefón nabitý dlhšie. Za úlohu má znižovať odber energie jednoduchým manažmentom wifi a APN pripojenia a darí sa jej to výborne.

instalacie aplikacie green power free battery saver

TIP: Ako zvýšiť výdrž baterky v telefóne s Androidom

android-sk – castaway

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *