Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Google umožní cestovanie časom

Google Sky Map

Google umožní cestovanie časom v svojej aplikácii Google Sky Map. Informoval o tom na svojom blogu. Ak sa chcete pozrieť, ako vyzerala obloha v roku 1900, alebo keď bol vypustený sputnik, či budúci týždeň, Google Sky Map vám umožní nastaviť špecifický dátum v minulosti alebo budúcnosti. Možete si dokonca prehrať, ako sa obloha menila počas určitého obdobia.

Kto ešte nepozná aplikáciu Google Sky Map, a má rád nočnú oblohu, mal by si ju čo najskôr stiahnuť do svojho mobilu s Androidom. Potom je ešte dobré vyhľadať miesto, kde sa dobre pozerá na hviezdy (najlepšie nejaký úplne zapadnutý kút Slovenska) a zamieriť na oblohu svojím supertelefónom. Na displeji sa vám objaví rovnaké rozmiestnenie hviezd ako máte nad hlavou, akurát že budú mať popis.

Google Sky Map cestovanie časom

Na mapách si môžete zobraziť rôzne nebeské telesá, prípadne vyhľadať nejaké konkrétne. S novou verziou Google Sky Map si môžete naplánovať výlet, ak by ste si chceli pozrieť určitú konšteláciu hviezd – stačí zadať príslušný dátum a Google Sky Map vám oblohu zobrazí. Okrem cestovania v čase bola v poslednej aktualizácii pridaná aj podpora pre ovládanie multidotykom.

android-sk via androidguys

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *