Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Google TV [VIDEO]

google tvNa konferencii Google I/O, ktorá sa prednedávnom konala v San Franciscu, Google ohlásil novú platformu Google TV. Tá bude postavená na špecializovanej edícii systému Android a prehliadači Google Chrome. Pri uvádzaní platformy budú s Google spolupracovať spoločnosti Sony (výrobca televízorov) a Logitech (výrobca set-top boxov).

O čo vlastne ide? Google chce dostať do televízorov internet a tak spojiť kvalitnú a veľkú obrazovku s prehliadaním obsahu internetu. Prostredníctvom platformy Android sa používatelia dostanú k množstvu aplikácií, ktoré sú dostupné na Android Market a budú tak môcť premeniť svoj televízor napr. na hraciu konzolu či prehrávač rôznych druhov médií.

Google zároveň vyzval vývojárov k vývoju aplikácií špeciálne pre Google TV a v krátkej dobe uvoľní Google TV SDK. Ak chcete pre Google TV vyvíjať webové stránky, viac informácií sa dozviete na http://www.google.com/tv/developer/. Nižšie je krátke prezentačné video novej platformy a videá z keynote ohľadom Google TV:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: youtube, google tv, google blog

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *