Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Google sľubuje aktualizácie Androida počas 18 mesiacov od zakúpenia

kazdych 18 mesiacov aktualizacia android

Novinkou, ktorá by pár z vás mohla potešiť, je prísľub Googlu, že bude poskytovať najnovšie verzie Androidu počas 18 mesiacov po zakúpení telefónu. Je to nevyhnutný krok kvôli problémom s veľkou fragmentáciou jednotlivých verzií systému Android. Tisíce zariadení doposiaľ fungujú na verzii Gingerbread, vrátane množstva Android zariadení, ktoré sú ešte na skladoch. Google, výrobcovia ani operátori zatiaľ nemali povinnosť updatovať systém Android, čo im ponúkalo možnosť nastaviť vlastné rozvrhy upgradov.

Odteraz budú výrobcovia a operátori pracovať vo dne v noci, aby ich zákazníci mali k dispozícii najnovšiu verziu Androida. K prísľubu sa pridali štyria najväčší operátori v Spojených štátoch a tiež obľúbení producenti smartfónov – HTC, Motorola, Samsung a ďalší. Google vyhlásil, že pridať sa chystajú aj medzinárodní operátori, okrem Vodafone však odmietol spomenúť ktorí (očakávame však zapojenie najväčších európskych operátorov).

Má to však aj jeden háčik  (ako inak) – vaše zariadenie musí byť dostatočne silné, aby aktualizáciu zvládlo. Aj napriek 18-mesačnému prísľubu môže byť váš telefón technologicky neschopný prijať updaty. Najlepšou voľbou je staviť na najlepšie dostupné zariadenia v dobe, keď Google tento program spustí. 18 mesiacov je dostatočne dlhý a férový časový úsek. U niektorých operátorov môžete dostať kompletný upgrade pred vypršaním viazanosti (obvykle 2-4 mesiace vopred).

Bude zaujímavé sledovať, ako to celé „vypáli“. Dodrží Google, operátori a výrobcovia slovo alebo len kalia vody, aby udržali kritikov na uzde? Môžme však byť radi, že problém fragmentácie pomenovali a pracujú na jeho odstránení. Aj keď tento problém asi nikdy úplne nezmizne, s čím sa budeme musieť zmieriť.

zdroj: phandroid

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *