Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Google Sky Map

logo google sky mapGoogle Sky Map zobrazuje hviezdnu oblohu na základe vašej aktuálnej pozície, ktorú získava z údajov z GPS. Na základe orientačných senzorov v telefónoch s Androidom si môžete pozrieť pomenovania hviezd, súhvezdí a planét, ktoré uvidíte, ak sa pozeráte na hviezdnu oblohu.

Ak chcete zistiť názvy planét, hviezd a súhvezdí, na ktoré sa pozeráte, stačí otočiť telefón smerom k oblohe a na základe vašej polohy a smeru sa vám na displeji zobrazí tá časť oblohy, na ktorú sa práve pozeráte, s popismi hviezd a súhvezdí. Môžete si prepínať rôzne filtre, ktoré prepínajú zobrazenia objektov na mape – hviezd, súhvezdí, Messier objektov, planét, mriežky a horizontu, alebo sa prepnúť do nočného režimu, ktorý všetky objekty na mape vyfarbí do červena.

Okrem automatického režimu, ktorý zobrazuje mapu na základe aktuálnej polohy a nasmerovania sa môžete prepnúť do manuálneho režimu, ktorý umožňuje prezeranie celej mapy hviezdnej oblohy prostredníctvom skrolovania. Ak chcete vyhľadať konkrétnu hviezdu, planétu alebo súhvezdie, môžete názov vpísať do vyhľadávania integrovaného v Sky Map.

screenshot z google sky map

screenshot z google sky map

 

Verzia

1.5

Cena

Zdarma

Veľkosť

1.5 MB

Stránka aplikácie

http://www.google.com/sky/skymap.html

QR kód

qr kod google sky map

 

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *