Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Google+ aplikácia pre android [RECENZIA] + BONUS!

google plus aplikacia android

Google+ už asi všetci dobre poznáte (ak nie, a nemáte ešte pozvánku, vypýtajte si ju). Tentoraz sa na Google+ pozrieme z hľadiska aplikácie pre Android. Akú funkcionalitu prináša?

Po nainštalovaní Google+ do vášho smartfónu sa najskôr zobrazí možnosť výberu Google účtu, ku ktorému sa prostredníctvom aplikácie chcete pripojiť. Následne si budete môcť vybrať, či chcete okamžite uploadovať vaše fotografie a videá z telefónu do vášho albumu na Google+ server. Po absolvovaní týchto dvoch nastavení sa dostanete na hlavnú obrazovku Google+ pre Android.

google plus aplikacia android

google plus aplikacia android

Základná obrazovka Google+ pre android má 5 hlavných tlačidiel – Stream, Huddle, Photos, Profile a Circles.

Stream

Stream má rovnakú funkciu ako nástenka pri Facebooku – zobrazuje statusy a komentáre k statusom.

google plus aplikacia android

Ak potiahnete prstom doprava, zobrazia sa vám statusy ľudí z okolia (Nearby), ak doľava, môžete si prečítať statusy ľudí, ktorí vás majú v Circles. V pravom hornom rohu sa nachádzajú tri tlačidlá – prvé vám zobrazí miesta v blízkosti vašej polohy (pozor, je potrebné zadávať aj diakritiku, inak vám miesto nevyhľadá), druhým tlačidlom môžete uploadnúť na Google+ fotografiu (buď z telefónu, alebo môžete niečo odfotiť), tretie tlačidlo vám umožní napísať status.

google plus aplikacia android

google plus aplikacia android

google plus aplikacia android

Huddle

Huddle je chat, kde môžete chatovať s konkrétnymi ľuďmi alebo s celým okruhom priateľov či známych (môžete si vybrať z vašich Circles).

Photos

Pri fotografiách si môžete vybrať zo štvorice súborov fotiek, s ktorými chcete pracovať – z vašich Circles, vaše fotografie, vaše albumy a fotografie z telefónu. Fotografie môžete zdieľať opäť buď s konkrétnymi ľuďmi alebo s celými Circles.

google plus aplikacia android

google plus aplikacia android

Profile

Vo vašom profile si môžete pozrieť jeho nastavenie, statusy, ktoré ste postli v Streame a fotografie z vašich statusov či albumov.

google plus aplikacia android

Circles

V Circles si môžete pozrieť ľudí, ktorých v nich máte zaradených, ich statusy a fotografie. Zatiaľ nie je dostupná možnosť odstrániť ľudí zo Circles – jedine do Circles pridať nové osoby.

Ponuka + Nastavenia

Základná ponuka sa skladá z tlačidiel Home (privedie vás na úvodnú obrazovku), Refresh (obnoví aktuálny stav na Google+), Settings (Nastavenia – môžete si nastaviť zobrazovanie Google+ notifikácií na notifikačnom paneli, zvukové alebo vibračné upozornenie na notifikáciu, Huddle notifikácie a okamžitý upload obrázkov a videí), Send feedback (ak zistíte akúkoľvek chybu v aplikácii) a Help (online pomocník ku Google+).

Na to, ako krátko je spustená služba Google+ má jej aplikácia pre android množstvo funkcií, ktoré z väčšej miery dokážu nahradiť funkcionalitu webovej aplikácie. Bohužiaľ sa na Slovensku zatiaľ aplikácia nedá stiahnuť z Android Market, preto vám ako bonus ponúkam možnosť stiahnuť si ju u nás a otestovať ju.

Download Google+ pre Android

android-sk

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *