Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Google Maps Navigation – navigácia zadarmo

google maps navigationĎalšie prekvapenie od Google. Zdajú sa vám gps navigácie do aút drahé? Google vám ponúkne navigáciu zdarma. Je to koniec garminov, tomtomov, miov a mnohých ďalších, alebo si popri gigantovi nájdu svoje uplatnenie?

Navigácia bude zatiaľ dostupná pre zariadenia s Android 2.0. Google špeciálne upozorňuje na niekoľko vlastností svojej navigácie – je neustále napojená na internet, čo znamená že máte vždy najaktuálnejšie informácie, skvelou funkciou je voice search – navigácii proste poviete, kam má navigovať. Niekedy ani nie je potrebné poznať presnú adresu – napríklad pri múzeu stačí aktuálna výstava – keďže je navigácia napojená na internet s aktuálnymi dátami, môže zistiť, kde práve daná výstava prebieha. Ďalšou skvelou vecou je, že sa môžete pozrieť na reálnu dopravnú situáciu a podľa toho si vybrať najrýchlejšiu cestu. To umožňuje už skôr spomínaný crowdsourcing. Ak si potrebujete vyhľadať pri príjazde do cieľa parkovisko, môžete si zapnúť vrstu parkoviská a tá vám zobrazí dostupné parkoviská v blízkosti vašej aktuálnej polohy. Ak už pracujete s Google Maps, viete že si budete môcť prepnúť náhľad na satelitný, alebo street pohľad. Takto si budete môcť pozrieť, ako vyzerá vaša trasa v skutočnosti.

Google Maps Navigation vznikla prirodzeným spojením viacerých funkcionalít, ktoré Google ponúka svojím používateľom. A opäť je táto služba zdarma. Na Slovensku si však na funkčnosť navigácie podobnú v USA ešte budeme musieť chvíľu počkať.

 

 

 

zdroj: phandroid

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *