Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Google CEO Larry Page sa rozhovoril o budúcnosti Motoroly

larry page ceo google motorola plany buducnost xphone xtablet

Google má s Motorolou väčšie plány než pôvodne prezentoval. Podľa skorších vyjadrení bola Motorola Mobility kúpená najmä kvôli množstvu patentov, ktoré vlastnila a mala byť riadená úplne nezávisle. Dokonca sa pošepkávalo, že Google si patenty nechá a zvyšok odpredá niektorému z čínskych záujemcov.

V najnovšom rozhovore však Larry Page, CEO Google, prezradil, že budúcnosť Motoroly bude úplne iná. Aktuálne riadi spoločnosť Motorola Mobility bývalý zamestnanec Google Dennis Woodside, ktorý sa chce viac zamerať na inovatívnosť v oblasti hardvéru.

Zatiaľ sa vplyv Google v Motorole neprejavil, pretože vyšli len novinky, ktoré boli pripravované už pred nejakým časom. Google však chce, aby Motorola prevzala vedúcu úlohy v oblasti mobilných technológií ako celku, nielen pri zariadeniach s Androidom.

Je toho veľa, čo chceme s Motorolou urobiť a čo s ňou chce dosiahnuť Dennis. Existuje priestor pre inováciu hardvéru. Telefóny napríklad v súčasnosti používajú sklo a každý sa bojí, aby sa nerozbilo, keď padne telefón na zem. O päť či desať rokov to bude úplne iné.” – Larry Page

Je pravdou, že grafická nadstavba od Motoroly BLUR sa čoraz viac začína podobať čistému Androidu bez nadstavby a z ich smartfónov a tabletov zmizli hardvérové tlačidlá. Motorola navyše úzko spolupracuje s Google na vývoji telefónov a tabletov nazývaných X-Phone a X-Tablet, ktoré by mali nastaviť nové technologické štandardy v tejto oblasti.

zdroj: androidcommunity

Prečítajte si viac!

Bezdrôtová inštalácia aplikácií použitím adbWireless
Zobrazenie polohy zaznamenanej Androidom
CG Transit – cestovné poriadky CZ a SK neustále so sebou (aj offline)
Hide it pro – ukryte obsah vášho telefónu [APLIKÁCIA]
Zvýšte si výkon vášho telefónu pomocou aplikácie Android Booster!

 

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.