Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Froyo je vonku, čo teraz?

 Ďalšia verzia Androidu (niečo medzi 2.3 a 3.0) by sa mohla objaviť ešte tento rok, povráva sa o plnej integrácii Flashu do systému. Android by tak bol schopný spustiť množstvo flash aplikácií, animácií..

 Nasledujúca verzia Androidu by sa mala objaviť už v októbri 2010 a ponesie označenie Gingerbread (perník). Asi najviac diskutovanou témou nielen v rámci Androidu je podpora nového video formátu v rámci HTML5. Každá spoločnosť totiž presadzuje svoj názor a kým Apple a Microsoft presadzujú H.264, Google, Opera a Mozilla preferujú voľne šíritelné formáty. V dokumentácii WebM, ktorého licenciu minulý rok kúpil Google, je jasne napísané, že jeho podpora sa objaví v Androide vo verzii Gingerbread. WebM je teda odpoveďou spoločnosti Google na "vojnu" okolo HTML5. HTML5 najmodernejší štandard, ktorý by mal umožniť prehrávanie videí s oveľa menšími nárokmi na hardware zariadenia ako Flash, či Silverlight od Microsoftu. Napríklad na prehrávanie obsadhu z YouTube už dnes nepotrebujete Flash player, pretože podporuje HTML5. To využíva napríklad iPad alebo nový iPhone od Apple. Google je ale toho názoru, že Flash je príliš rozšírený na to, aby bol v zariadeniach s Androidom len tak odignorovaný.

To je zatiaľ k Gingerbread pravdepodobne všetko, žiadne veľké zásahy do systému sa už nechystajú, Google totiž pred nejakým časom oznámil, že sa bude snažiť zabrániť fragmentácií systému. To znamená, aby teda boli všetky zariadenia s Androidom podobné a maximálne kompatibilné. V tomto duchu by sa mala niesť aj verzia Gingerbread. Nejaké horibilné zrýchlenie systému tiež nemôžme očakávať, súčasná 2.2 už totiž používa aktuálne linuxové jadro 2.6.

 

zdroje: www.androidguys.com, www.afterdawn.com

 

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *