Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Francúzsky Orange prinútil Google platiť za prenos dát

orange google android dohoda

Spoločnosť Google bude musieť zaplatiť bližšie neurčenú čiastku francúzskemu telekomunikačnému operátorovi Orange ako kompenzáciu za posielanie obrovského množstva dát, ktoré sú zasielané prostredníctvom ich siete.

Ak chce Google, aby používatelia využívali jeho služby neobmedzene, bude musieť zaplatiť za prenos dát pre týchto zákazníkov. Podľa CEO Orange Stephana Richarda je Google zodpovedný za prenos až 50% podielu dát v sieti Orange vo Francúzsku. Aby prinútili Google platiť, Orange podľa zdrojov zámerne znižoval prenosové rýchlosti online video služieb (ako napríklad YouTube) až 260 miliónom svojich zákazníkov, ktorí sa nachádzali na územiach, kde nie je žiaden iný telekomunikačný operátor.

Orange mohol konať takýmto sposôbom aj kvôli doterajšiemu neprijatiu zákona o neutralite siete (Net Neutrality) francúzskou vládou. Zákony zaoberajúce sa neutralitou siete ustanovujú, že poskytovatelia internetového pripojenia a vlády by mali pristupovať ku všetkým dátam rovnako a nediskriminovať alebo neúčtovať rozdielne sadzby na základe používateľa, obsahu, stránky, platformy, aplikácie, typu priložených prostriedkov a režimov komunikácie.

zdroj: broadband traffic management

Prečítajte si viac!

Bezdrôtová inštalácia aplikácií použitím adbWireless
Zobrazenie polohy zaznamenanej Androidom
CG Transit – cestovné poriadky CZ a SK neustále so sebou (aj offline)
Hide it pro – ukryte obsah vášho telefónu [APLIKÁCIA]
Zvýšte si výkon vášho telefónu pomocou aplikácie Android Booster!

 

Zľavnené produkty v sekcii Mobilné telefóny

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *