Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Facebook telefón nakoniec bude?

facebook telefón android

Podľa správ zo servera androidandme by sme sa nakoniec Facebook telefónu, bežiacom na systéme Android, mali dočkať. Prvé F-phones by malo vyrábať HTC a dokonca už prebiehajú fokus skupiny, zamerané na nové zariadenia, ktoré by mohli byť Facebook telefónmi.

Napriek vyhláseniam Facebook CEO Marka Zuckerberga, že žiaden F-phone nebude, stále sa objavujú nové informácie o jeho pripravovanej výrobe. Podľa anonymného zdroja si Facebook vybral HTC na výrobu dvojice telefónov, ktoré budú obrandované farbami a logom Facebooku a mali by byť odhalené na svetovom kongrese mobilných technológií MWC 2011 v Barcelone (koná sa od 14. februára). Jeden z telefónov bude mať len dotykový displej, druhý by mal disponovať aj fyzickou QWERTY klávesnicou. Zariadenia by mali bežať na pozmenenej verzii Androida, ktorá bude zaŕňať všetky služby Facebooku, vrátane správ, chatu a možnosti volania vašim priateľom.

Projekt majú viesť dvaja vysoko postavení zamestnanci Facebooku, Joe Hewitt (spolupracoval na internetovom prehliadači Firefox) a Matthew Papakipos (bol vedúcim členom tímu prehliadača Google Chrome). Do projektu by mohol byť zapojený aj bývalý produktový manažér Google Eric Tseng, ktorý spolupracoval na smartfóne Nexus One. Tseng má blízke kontakty s HTC a asi aj preto bolo HTC vybrané za prvého partnera pri výrobe F-phone.

Ďalším možným kamienkom v mozaike ohľadom Facebook telefónu je vyjadrenie účastníka fokus skupiny, ktorá sa zaoberala novým zariadením, ktoré by mohlo byť Facebook telefónom. Tu je zoznam niektorých funkcií, ktoré by mohli byť v budúcom F-phone, podľa položených otázok vo fokus skupine:

  • kupóny na základe polohy: vyberiete si hlavné záujmové kategórie. Ak ste blízko obchodu, ktorý spadá do týchto kategórií, automaticky sa objavia kupóny na displeji telefónu.
  • nepretržite zapnutá GPS služba, niečo podobné ako je Google Latitude, ktorá bude bežať na pozadí.
  • bez vnútornej pamäte (alebo len s veľmi malou vnútornou pamäťou) – všetko bude založené na coude – kontakty, multimédiá, dáta, atď.
  • telefón by mal byť s fotoaparátom, ale fotografie sa budú ukladať do cloudu
  • všetky správy pôjdu do jedného veľkého inboxu, s možnosťou ich dodatočného filtrovania

Zariadenia nebolo pomenované ako Facebook telefón, ale účastník fokus skupiny povedal, že sa asi hodinu rozprávali o sociálnych sieťach v spojení s konkrétnymi otázkami – ako napr. "koľko fotografií nahráte priemerne na Facebook za deň" a pod.

zdroj: androidandme a bgr

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.