Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

ESET Mobile Security RC

eset antivirus mobile security android aplikacia

Každému z vás je určite známa slovenská firma ESET, ktorá produkuje antivírusové programy nielen pre počitače ale aj pre mobilné zariadenia. Po antivírusoch pre Symbian a Windows Mobile vydal ESET pred pár mesiacmi aj beta verziu pre Android. Po dlhodobom testovaní beta verzie prišlo na rad vydanie ESET Mobile Security RC verzie na ktorú sa dnes bližšie pozrieme.

Pri prvom spustení nás aplikácia privíta hláškou “security risk“ a sme vyzvaní na nastavenia bezpečnosti prístroja medzi ktoré patrí:

Enable SIM matching – zapnutie ochrany SIM a zobrazovaný text pri vložení cudzej SIM

Define trusted SIM card – ak do telefónu vložíte cudziu SIM kartu, ESET zablokuje prístup pomocou hesla ktoré ste zadali. Ak používate viac SIM kariet dajú sa pridať do zoznamu tzv. white list kedy nebude požadované heslo  

Set ESET password – nastavenie hesla pre Eset a nastavenie blokovania funkcií pri ktorých je vyžadované heslo (antivirus, antispam, anti-theft, security audit, unninstal protection) 

eset antivirus mobile security risks android aplikacia

Ak chcete mať 100 percentnú ochranu “Maximum security“ treba nastaviť všetky vyššie spomenuté parametre. Potom už máte prístup k samotným funkciám Esetu.

1. Antivirus – skenovanie celého telefónu alebo len zložiek, ktoré si vyberieme, zložka “quarantine – karanténa“ v ktorej nájdeme všetky nebezpečné súbory. V nastaveniach si môžeme zvoliť aktívnu ochranu (skenovanie aplikácií po nainštalovaní, zoskenovanie SD karty hneď po vložení…) alebo čo telefón spraví s potencionálnou hrozbou (uloženie do karantény, zmazať)

2. Antispam – zablokovanie prichádzajúcich hovorov / sms / mms od určitých čísel prípadne zablokovanie utajených čísel. Nachádza sa tu aj spam log kde sa zapisujú hovory / sms od zakázaných čísel.

3. Anti-Theft – pridávanie SIM kariet, ktoré používate, pridanie priateľa, ktorému sa pošle SMS keď zabudnete heslo do esetu a najdôležitejšie SMS príkazy na zablokovanie, zmazanie, prípadne nájdenie telefónu.

Príkazy:

  • eset wipe <password> odstráni všetky používateľské dáta (google account, aplikácie, kontakty, sms…)
  • eset lock <password> zablokovanie telefónu
  • eset find <password> ako odpoveď Vám na telefón, z ktorého ste poslali sms príde IMEI telefónu a SIM karty IMSI. Druhá SMS príde odkaz na Google Mapy s polohou vášho telefónu. Ak máte v “ukradnutom“ telefóne nainštalované počitadlo prenesených sms, tak pri odoslaných / prijatých informáciách sa sms nezobrazia v počítadle.

4. Security Audit – Tu nájdeme informácie o telefóne, o stavoch bluetooth,gps, baterky. V nastaveniach si môžeme nastaviť upozornenie pri slabej batérii alebo pri plnej pamäťovej karte. Z dôležitých funkcií tu nájdeme Task manager

eset antivirus mobile security android aplikacia

eset antivirus mobile security android aplikacia

Ak ste si už zakúpili ESET na počítač tak v budúcnosti by sa meno a heslo z PC mali dať použiť na bezplatný update pre antivír na Androide. Aplikáciu odporúčam hlavne pre tých ktorí nemajú root a custom rom, môžete si ju stiahnuť na stránke výrobcu: http://www.eset.com/sk/download/beta-verzie/detail/family/72/fileflag/beta/

android-sk [Lukas Budisky]

Prečítajte si viac!

Bezdrôtová inštalácia aplikácií použitím adbWireless
Zobrazenie polohy zaznamenanej Androidom
CG Transit – cestovné poriadky CZ a SK neustále so sebou (aj offline)
Hide it pro – ukryte obsah vášho telefónu [APLIKÁCIA]
Zvýšte si výkon vášho telefónu pomocou aplikácie Android Booster!

 

androidbazar android mobily telefony tablety prislusenstvo

androbam android tricka

 

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *