Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

DroidStats – ako na kontrolu spotreby pri hovoroch, SMS a dátach

Droidstats kontrola spotreby

DroidStats je aplikácia, ktorá zobrazuje štatistiky hovorov, SMS a dát pre smartfóny so systémom Android. Okrem štatistík vypočíta aj vaše približné náklady v aktuálnom zúčtovacom období.

Ak idete DroidStats spustiť po prvýkrát, je potrebné ho nastaviť podľa cenníka a podmienok vášho mobilného operátora. Základná ponuka nastavení pozostáva len z troch položiek – Monthly Limits (obmedzenia na mesiac), Billing (účtovanie) a Application Settings (Nastavenie aplikácie).

droidstats ponuka nastavenia aplikacie

Monthly Limits (Mesačné limity)

V ponuke Monthly Limits (mesačné limity) si nastavíte Call Time Limit (ak máte v zmluve voľné minúty) a po jeho začiarknutí si môžete zadať, koľko voľných minút  máte na mesiac. To isté môžete urobiť aj s SMS a dátami. Nastavíte si tiež deň v mesiaci, v ktorý vám váš mobilný operátor začína fakturovať služby.

droidstats nastavenia zuctovacieho obdobia

Billing (Účtovanie)

V ponuke Billing (účtovanie)  si môžete nastaviť náklady na hovory, SMS a dáta. Prvou položkou je Cost Settings (nastavenie nákladov). Po kliknutí sa objavia dve začiarkávacie políčka – náklady  a náklady na dáta. Zakliknite si ich podľa vášho operátora – ja som si nastavil podľa O2 cenu za minútu 0,13 centov a cenu za SMS 0,05 centov. Dáta som nezačiarkol (mám fixný paušál). Kliknite na „save and return“. Billing increment je nastavenia prvej minúty a ďalších minút, ako vám ich zarátava váš mobilný operátor. Ak vám účtuje hovor od prvej sekundy po sekundách, začiarknete 1/1. Ak vám účtuje prvú minútu ako celok a potom už po sekundách, vyberiete si 60/1. Ďalšou položkou je Free Numbers (Calls) – v nej si môžete nastaviť telefónne čísla, na ktoré môžete telefonovať zdarma. V položke Days and Hours – Filter si môžete nastaviť rôzne dni a časy, keď máte volania zdarma (napríklad víkendy zdarma, alebo v noci od 22:00 do 6:00 ráno zdarma – vhodné najmä pre zákazníkov T-Mobile a Orange). Taktiež si môžete nastaviť účtovanie prijatých hovorov (nedá sa však špecifikovať kedy a za koľko), rozdelenie dlhých SMS aby ich DroidStats účtoval zvlášť (limit je 160 znakov), čísla, na ktoré môžete posielať SMS zdarma a účtovanie prijatých SMS.

droidstats nastavenie nakladov

Application Settings (Nastavenie aplikácie)

V nastaveniach aplikácie si môžete zvoliť, či chcete, aby sa vám zobrazovala predpokladaná spotreba minút a SMS podľa spotreby počas posledného týždňa. DroidStats umožňuje aj zasielanie notifikácií do notifikačného panela, ak sa blížite k vašim mesačným limitom. Kedy sa vám začnú notifikácie ukazovať si nastavíte podľa Warning Treshold (v percentách keď už sa začínate blížiť vášmu limitu). DroidStats ovláda aj korekciu telefónnych čísiel – ak nemáte pri niektorých nastavené slovenské predčíslie, DroidStats to za vás zariadi – stačí do aplikácie vpísať 421.

droidstats nastavenie aplikacie

Po nastavení všetkých potrebných údajov sa vám po vyjdení z ponuky na karte Overview zobrazí, koľko minút ste doteraz pretelefonovali a koľko za ne zaplatíte, to isté s SMS správami, a dátami.

droidstats prehľad spotreby

Neviem posúdiť, nakoľko táto aplikácia bude vyhovovať zákazníkom T-Mobile a Orange, kvôli rôznym výnimkám, voľným minútam a časovým obmedzeniam. Pre služby O2 úplne postačuje a poskytuje vždy aktuálny prehľad, koľko peňazí som pretelefonoval či preposielal SMS-kami za dané fakturačné obdobie.

instalacia aplikacie droidstats

android-sk

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *