Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

Denne sa aktivuje 350 000 androidov, v Android Market je 150 000 aplikácií

eric schmidt android

Eric Schmidt, jeden z hlavných predstaviteľov spoločnosti Google a jej bývalý CEO mal na svetovom mobilnom kongrese v Barcelone tzv. "keynote", v ktorom oznámil dve zaujímavé čísla.

Prvým číslom je počet aktivácií Android zariadení denne – 350 tisíc. Ročne sa touto rýchlosťou zaktivuje cez 120 miliónov Android zariadení, čo je úctyhodné číslo. Android skrátka vychytil medzeru, ktorá nastala po drahom iPhone, technicky zastaralom Windows Mobile, marketingovo pomalom Symbiane a biznis orientovanom BlackBerry.

Výrobcovia dostanú na svoje smartfóny s Androidom vyspelý operačný systém s obrovským množstvom aplikácií a fungujúcim ekosystémom. Môžme sa len pýtať, čo asi viedlo Nokiu k tomu, že si pre svoje smartfóny vybrala namiesto Androida Windows 7. Ale asi sme si už nejak zvykli, že Nokia v poslednej dobe v oblasti smartfónov ťahá skôr za kratší koniec.

150 tisíc aplikácií v Android Markete je druhé číslo. Pred deviatimi mesiacmi to bolo len 50 tisíc aplikácií, počet sa teda strojnásobil. V najbližšej dobe tento rast bude akcelerovať – nielen prirodzeným rastom množstva aplikácií, ale aj uvedením systému pre tablety – Honeycombu, ktorý poskytuje ďalšie možnosti pre nové – iné aplikácie, než nájdeme v smartfónoch.

Napriek tomu, že tieto čísla sú naozaj veľké, stále mám pocit, že Android sa ešte len rozbieha. A to už v predaji v 4 kvartáli 2010 prekonal úplne všetky platformy. Ostáva dúfať, že sa nejaká iná platforma zmôže na výraznejšie výsledky – pretože v konečnom dôsledku je konkurencia potrebná a nechceli by sme tu ostať s jednou a jedinou platformou naveky – aj keby to mal byť náš milovaný Android.

via phandroid

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.