Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

CES 2011: LG Optimus Black

LG Optimus Black

Počas tlačovej konferencie LG oficiálne ohlásilo svoj nový Android smartfón – LG Optimus Black, predtým známy ako Optimus "B". Zákazníkov má zaujať jasným displejom postaveným na novej technológii NOVA, o ktorej LG hovorí ako o prelomovej.

Podľa predstaviteľov LG by malo ísť o "zlomový, najjasnejší a najčitateľnejší displej spomedzi mobilných displejov, so 700 nitmi jasnosti." Displej NOVA by mal byť veľmi dobre čitateľný aj na silnom slnečnom svetle a používa až o 50% menej energie v porovnaní s LCD a AMOLED displejmi, keď zobrazujú plne biely obraz. LG Optimus Black má kapacitu baterky 1500 mAh, displej NOVA by tak mal výrazne zvýšiť jej výdrž – uvidíme, či to tak naozaj bude.

LG Optimus Black je v najhrubšom mieste tenký len 9,2 mm, čo z neho robí jeden z najtenších smartfónov súčasnosti. Váži iba 109 gramov. Vpredu bude mať 2 megapixelovú kameru, na zadnej strane 5 megapixelovú. Okrem toho bude mať 1GHz procesor a 4 palcový displej. K dispozícii by mal byť v prvej polovici 2011 s operačným systémom Android 2.2 a nadstavbou Optimus UI 2.0, bude aktualizovateľný na verziu Android 2.3 (Gingerbread).

zdroj: androidpolice

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *