Stlačte "Enter" na preskočenie k obsahu

ASUS Eee Pad Transformer 2 príde na trh možno už v októbri

asus eee pad transformer 2 android

Zdá sa, Asus Eee Pad Transformer patrí medzi najúspešnejšie Honeycomb tablety, pretože láka spotrebiteľov najmä svojou cenou 400 $. Prezident Asus-u Jonney Shih povedal, že spoločnosť už pracuje na pokračovaní tohto tabletu, tzv. Asus Eee Pad Transformer 2.

Shih neposkytol žiadne podrobnosti o obrazovke, cene alebo dátume uvedenie tohto zariadenia do predaja, ale podľa DigiTimes na základe únikov informácií z dodávateľských reťazcov, by sa mal tento tablet dostať na trh tohto roku v októbri.

Transformer 2 bude mať pravdepodobne štvorjadrový Kal-El čip od NVIDIA, špekuluje sa o operačnom systéme Android Ice Cream Sandwich. NVIDIA na svojej stránke už skôr spomenula, že jej štvorjadrový čip bude k dispozícii v septembri.

Asus samozrejme verí, že uvedie nový tablet ešte pred koncom roka. „Napredujeme míľovými krokmi vpred a už sa nemôžeme dočkať veľtrhu Consumer Electronics„, dodal Jonney Shih. Táto spoločnosť má viacero ambicióznych projektov, ako napr. Asus Padfone alebo Asus Eee Slider, ale Asus Transformer poháňa ambície celej spoločnosti, pretože sa ho predá viac ako 400 000 kusov mesačne. Najväčšou prekážkou pre spoločnost sú dodávky – Asus sa pri dodávkach dotykových panelov spoliehal zatiaľ len na spoločnosť HannStar, ktorá ale nestíhala pokryť dopyt. Teraz má firma už aj druhého dodávateľa – Wintek – a jej cieľom je 1 milión predaných kusov Asus Transformer v treťom štvrťroku.

zdroj: phonearena

Okomentujte ako prví

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *